Юрій Апухтін
Юрій Апухтін 5 канал

Резонансна справа: у Харкові суд звільнив з-під варти лідера руху "Юго-Восток"

Раніше чоловіка засудили за сепаратизм до шести років позбавлення волі

У середу, 20 грудня, Апеляційний суд Харкова звільнив з-під варти засудженого за сепаратизм лідера руху "Юго-Восток" Юрія Апухтіна. Про це розповіла кореспондентка "5 каналу". 

Як стало відомо, на прохання сторони захисту були заслухані покази свідків, надані суду ще першої інстанції. Також були заслухані результати мовних експертиз виступу Апухтіна. Вирок щодо масових заворушень в суді залишили в силі, а от закликів до повалення конституційного ладу в його виступах не угледіли.

За законом Савченко, Апухтін уже відсидів частину свого строку, тому його звільнили з-під варти в залі суду. Таким рішенням залишилися невдоволені обидві сторони, адже ще в суді першої інстанції прокуратура просила замість шести років ув'язнення – вісім.

Натомість сам Апухтін вважає себе невинним. Тепер кожна зі сторін має три місяці на подання касаційної скарги.

Нагадаємо, організатор і координатор руху "Юго-Восток" був затриманий у квітні 2014 року за звинуваченням у діях, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, а також організації масових заворушень. 23 травня цього року Київський районний суд засудив Апухтіна до шести років позбавлення волі.

Попередній матеріал
Росія намагається зруйнувати Мінський формат – експерт
Наступний матеріал
Росія відмовилася передати політв'язнів Клиха, Карпюка та Чирнія – Мін'юст
Loading...