Суд щодо захоплення Харківської ОДА
Суд щодо захоплення Харківської ОДА 5 канал

"Провину визнали – на волю відпустили": чим здивувало рішення у справі захоплення Харківської ОДА

Суд визнав провину усіх чотирьох обвинувачених у повному обсязі, утім, залу вони покинули вже без кайданок

Четверо обвинувачених у захопленні будівлі Харківської обласної адміністрації навесні 2014 року засуджені й відпущені просто із зали суду. Заключне засідання тривало майже весь день, будівлю за цей час навіть двічі встигли телефонні хулігани замінувати. Про це повідомляє кореспондент "5 каналу".

Заслухавши сторони, суд визнав провину усіх чотирьох обвинувачених у повному обсязі. Зокрема Сергій Юдаєв отримав термін – 8 років позбавлення волі. Суд врахував усі докази, наведені стороною обвинувачення і визнав його провину повністю. Попри це, головуюча суддя застосувала щодо Юдаєва так званий "закон Савченко", який ще діяв на момент, коли обвинувачений перебував у СІЗО. Там чоловік провів трохи більше 3 років, і згідно зазначеного закону, це рахується більше, ніж за шість років. Враховуючи, що це більш ніж дві третини терміну, то суддя вирішила застосувати щодо Юдаєва ще й закон про амністію. Саме тому його було звільнено безпосередньо в залі суду.

Утім, обвинувачений такому вироку суду не зрадів, поскаржився на самопочуття та попросив викликати до зали суду "швидку". Незадоволений вироком суду і адвокат Юдаєва Дмитро Тихоненко.

"Незадоволений тим, що тут взагалі відбувалось. Він взагалі не мав там так довго перебувати. Жодних доказів немає, довгий вирок і все, що там написано, ніяк не пов'язане із Сергієм Олеговичем (Юдаєвим – ред.)", – каже адвокат Юдаєва.

Він також не виключає, що за вироком суду буде його оскарження. А от прокуратура вже не має права оскаржувати рішення щодо Юдаєва.

"Застосувавши до нього (Сергія Юдаєва – ред.) "закон Савченко", оскільки закон немає зворотної сили, і в той час, коли людина перебувала в СІЗО, цей закон діяв, то його мають рахувати. І суд застосував закон про амністію", – додала прес-секретар прокурора Харківської області Віта Дубовик.

Ще троє обвинувачених у цій справі отримали по 5 років позбавлення волі умовно – із випробувальним терміном у три роки. Щодо цих фігурантів справи прокуратура буде і надалі вивчати матеріали і вже найближчим часом вирішить, чи оскаржуватиме рішення в апеляційній інстанції.

Зрештою, усі четверо обвинувачених залишили залу суду, а от до Юдаєва викликали медиків. Як вони оцінили стан фігуранта справи – дізнайтеся у включенні: 

Попередній матеріал
Голови ОДА, де зірвано початок опалювального сезону, подали позови до прокуратур - Зубко
Наступний матеріал
"Святкування" окупантів, нявкання, щільні обстріли: ситуація у Водяному
Loading...