5 канал

"Грузинський контингент" в АТО: як інтернаціональна рота захищає Луганське

Знімальна група встигла поспілкуватися із трьома Зурабами-сміливцями та на власні очі побачити обстріл окупантів з гранатометів та кулеметів

Однією з найгарячіших точок Донеччини залишається селище Луганське – чи не щодня бойовики обстрілюють його з артилерії. Серед бійців, які боронять тамтешні позиції, чимало грузинів. Бути на передових позиціях Донбасу – вважають за честь, попри деякі труднощі. Докладніше – у спецрепортажі "5 каналу".

Рубежі поблизу Луганського боронить інтернаціональна рота у складі однієї з механізованих бригад. Як  розповідає військовослужбовець ЗСУ Зураб: "Я дуже люблю Україну, я люблю український народ. У нас противник, ворог – і в Грузії, і в Україні – один. І фактично тут, в Україні, я бачу те саме, що і в Грузії – як російські окупаційні сили діють".

Згадує, під час війни в Абхазії на боці Грузії воювали і українські добровольці: "Воював в Абхазії, я бачив батальйон українців, які допомагали нам. Я дивився на них і пишався, що виявляється є країна, яка теж за нашу країну, за Грузію, проливає кров".

Йому вторить тезко – теж військовослужбовець, теж Зураб: "Захищати свою землю і свою Батьківщину, і захищати свободу – це найбільша мотивація. Я кажу, що своя земля, бо я не поділяю Україну і Грузію, для мене це одне ціле".

Через загострену ситуацію в нього немає можливості поїхати до Києва і зустрітися з дружиною, яка нині у лікарні. Залишити своїх бійців під час сильних обстрілів він вважає неприйнятним. Тому просить передати коханій вітання просто з фронту: "Олечко, вибач, що я не можу тебе провідати. Я тебе кохаю. І привіт, не тільки від мене, а й від хлопців".

Пліч-о-пліч із грузинами на цих позиціях українці. "Мені подобається ставлення грузинів до військової служби – мінімум втрат з нашої сторони, максимум втрат з боку противника. У них все складено, все згруповано, все прораховано", – із захватом розповідає Ігор.

Ворог від цих позицій – за 150 метрів. Тут спокійно не буває ніколи, кажуть бійці. Терористи використовують усе наявне озброєння, включно важку артилерію. Як згадує армієць: "Вчора обстрілювали з великокаліберних кулеметів, з АГСів, з мінометів, 152-гі. І навіть наших сусідів "Градом" накривали".

Пересвідчитися в тому, що ворог тут гамується лише на декілька хвилин, встигає і знімальна група. Спочатку найманці випустили міну 152-го калібру, а далі почалися обстріли з гранатометів та кулеметів.

Євгенія Китаїва, Ганна Кудрявцева, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

"Охоплені вогнем": у штабі показали, як саме терористи "дотримуються" тиші – ФОТО

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Матч пам'яті легенд київського "Динамо" та фанів: як було та хто переміг
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": режисер культової стрічки "Гніздо горлиці" Тарас Ткаченко в ефірі "5 каналу"
Loading...

Репортаж з фронту: як ворожі снайпери ведуть полювання на захисників Пісків

Репортаж з передової: окупанти намагаються відновити контроль над Талаківкою

Захисники Талаківки до позицій дістаються смертельно небезпечною "дорогою життя"

Захисники Старогнатівки розповіли та показали страшну протипіхотну міну "Відьму"

"Морпіхи з Владивостока": захисники Богданівки розповіли про ротацію російських найманців

Репортаж з фронту: захисники Станиці Луганської чекають наказу повернути окуповані території