Гострозорий помічник: адмінмежу з тимчасово окупованим Кримом почав патрулювати Spectator-M – відео

Spectator-M з кінця 2017 року експлуатують і в ЗСУ

Українські прикордонники тепер стежать за адміністративними межами з тимчасово окупованим Кримом за допомогою сучасного безпілотника Spectator-M. Цей дрон був розроблений у тісний співпраці між НТУ "КПІ ім. І.Сікорського" та "Меридіан" ім. С.Корольова", що входить до складу "Укроборонпрому".

Ці пристрої оснащені сучасними відео- та тепловізійними камерами, які дають змогу відстежувати ділянку до 50 кілометрів на висоті до двох тисяч метрів. Spectator-M є новою версією БпАК-МП-1 Spectator і має кращі експлуатаційні характеристики, більшу вантажопідйомність та дальність польоту.  

"Наразі комплекси Spectator-M використовують і на морській ділянці відповідальності прикордонного загону, і на сухопутній ділянці, на адміністративній межі з тимчасово окупованим Кримом", – йдеться у повідомленні.

Окрім прикордонників, Spectator-M з кінця 2017 року експлуатують у ЗСУ. Цей безпілотник має оптимальне співвідношення ваги корисного навантаження на одиницю маси та високі аеродинамічні характеристики, що дає змогу ефективно розміщувати на дроні розвідувальне обладнання. Завдяки невеликим розмірам Spectator-М, його легко транспортувати навіть у рюкзаку, а для того, щоб підготувати пристрій до запуску в розібраному стані, потрібен мінімальний час – до двох хвилин. Це дає змогу оперативно застосовувати цей безпілотник в умовах реальних бойових дій.

Водночас Spectator-M є важливим прикладом ефективної співпраці інноваційно-виробничого об’єднання "Київська політехніка", де підприємства-учасники "Укроборонпрому" спільно з НТУУ "КПІ ім. І.Сікорського" реалізують інноваційні проекти. Окрім того, саме на базі КПІ буде створена Головна агенція передових досліджень і розробок (GARDA), яка запозичує найкращі рішення американської DARPA.

Попередній матеріал
Екс-директор музею: через росіян утрачена Велика ханська мечеть Бахчисарайського палацу
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір": чому звіт уряду вирішили відтермінувати до літа – відео

Суд заарештував капітана затриманого сейнера "Норд": як це було

Справа кримського судна "Норд": правоохоронці відкрили два провадження

Суд відпустив з-під варти капітана судна-порушника з окупованої Керчі

Розірвалася граната: у зоні АТО загинув прикордонник, ще один зазнав поранень

Терористи готують провокацію проти місії ОБСЄ на Донбасі – розвідка

"Нев'їзний": в аеропорту "Бориспіль" завернули відомого російського репера