"Генерали Черешні" – б'ють ворога на передовій. Так назвали дрони-камікадзе власного виробництва запорізькі волонтери та військовослужбовці. Уже зібрали тестову партію, яка проходить випробування на передовій Запорізького напрямку і нищить живу силу та техніку ворога. Засновники виробництва планують розширити виробництво до тисячі дронів на місяць. Як створюються Генерали Черешні – бачив Денис Розенков.
Першу партію – пів сотні ударних дронів збирають у невеличкій лабораторії Запоріжжя. Використовують виключно високоякісні компоненти.
"Це вже готовий для використання дрон, повністю зібраний, на нього кріпиться от так батарея, яка підключається до цього дрону, і він може працювати. Знизу кріпиться боєприпас", – демонструє співзасновник ГО "Лабораторія досліджень у сфері оборони" Рудольф Акопян.
Частину запчастин для цих вбивчих пташок – закуповують за кордоном. Інші виготовляють власноруч на 3D-принтері та з листів пресованого карбону.
"Є така штука, як ФПВ-дрони, встановлюється камера, йде трансляція пілота на окуляри і вони беруть участь у змаганнях у житті, там обліт перешкод на якийсь час, маневри, якісь висловлювання закладають. На жаль, війна змусила їх використовувати, як засіб поразки противника. Це літаючий боєприпас", – каже волонтер Олександр.
Олександр – студент, наймолодший у команді, яка збирає дрони. Каже, дуже хотів бути корисним і допомагати військовим:
"З дитинства авіамоделюванням займався, з другого класу, програмування, захоплювався радіоелектронікою, літальними апаратами, двигунами, загалом у темі".
За сусіднім столом із паяльником у руках – 70-чоловік на позивний "Шнур". Він усе життя працював електриком і має великий досвід. До лабораторії ходить як на роботу і працює з ранку до вечора.
"Треба усім допомагати, щоб швидше у нас була Перемога. Оце найголовніше, а все інше – дачі і все таке – буде потім", – переконаний волонтер "Шнур".
Волонтери працюють мініконвеєром, поруч із військовими інженерами. Перед відправленням новостворених дронів до бойових підрозділів кожен має пройти тестування.
"Ми повністю тестуємо дрон, тут на нашому виробництві. Потім ми виїжджаємо на полігон, й там вже облітаємо його. По-перше, це обльоти, як він реагує на керування на невеликих відстанях. А потім, вже повністю споряджений, з вантажем імітуючим боєприпас, він літає на досить велику дальність", – розповів інженер-військовослужбовець Віталій.
Ударний квадрокоптер запорізького виробництва може літати на відстань понад 10 кілометрів. Та нести боєприпас вагою півтора кілограма. Його завдання – знищити живу силу та техніку ворога. Має залізна "пташка" й власне ім'я.
"Ми їй дали назву – дрон "Генерал Черешня". Тобто це наш такий Запорізький, уже народний телеграм-канал, який усі люблять і хлопці з підрозділу "Генерала Черешні" нам допомагають, працюють, в тому числі будуть допомагати у зборі донатів на ці дрони", – каже співзасновник ГО "Лабораторія досліджень у сфері оборони".
Собівартість одного "Генерала Черешні" – 14 тисяч гривень. Кошти на виробництво дронів збирають волонтери та українські бізнесмени. Бойовим підрозділам, які боронять від ворога Запорізький напрямок, треба щонайменше дві сотні таких "пташок" на місяць.
"20 штук з цих 50 ми вже передали в підрозділи для тестування в бойових умовах. Ще 30 штук ми будемо через 3-4 дні передавати в підрозділи. Після цього, коли ми все це доводимо до максимально гарного результату, ми переходимо на збірку таких дронів від 500 до 1000 штук в місяць", – зауважив Рудольф Акопян.
Після виходу на серійне виробництво, волонтери планують повністю забезпечити потреби військових в ударних дронах на всьому Запорізькому напрямку.
Денис Розенков, Дмитро Дубіна, Запоріжжя, "5 канал"
Читайте також: Україна домовилася про спільне виробництво французького БПЛА Aarok для потреб ЗСУ
Дивіться також відео: Дякую за ТРІУМФ! Президент підтвердив ЗНИЩЕННЯ російської ППО у Криму
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
"Привітання" з Днем Києва: наслідки атаки російських дронів-камікадзе на столицю – фоторепортаж