Зйомки фільму-фентезі "Джура-Королевич"
Зйомки фільму-фентезі "Джура-Королевич" 5 канал

Фільм-фентезі "Джура-Королевич": як знімають сучасне українське кіно про Середньовіччя – репортаж

Читайте по-русски
Кінопроєкт фільму став одним із переможців конкурсного відбору Держкіно

Українську лицарську казку "Джура-Королевич" знімають на Рівненщині. Майданчик облаштували біля архітектурної пам'ятники Тараканівський форт. У зйомках узяли участь близько двохсот акторів. Фільм-фентезі "Джура-Королевич" розповідає історію про боротьбу добра і зла в докозацькі часи. Як знімають сучасне українське кіно про Середньовіччя, бачила кореспондентка "5 каналу" Ганна Яцун.

Злі сили пробралися у середньовічне поселення, щоб знайти та вбити маленького королевича. Таку сцену фільму "Джура-Королевич" нині знімають на майданчику.

Семирічна Кіра Подольська – одна з наймолодших на майданчику. Знімається у кіно з 4 років. За сценарієм українського фентезі, батьків її героїні вбили злі лангомери, а дівчинці вдалося врятуватися. Під час зйомок до юної акторки такі самі вимоги, як і до дорослих артистів.

"Я вчила тексти, на прогулянці вчила слова, і у мене це виходило", – каже дівчинка.

Ірина Подольська, мама Кіри, каже: "Сьогодні нас забирали в 4 ранку, вона спокійно проснулась, знала куди вона їде – їй це дуже подобається". 

Народний артист України В'ячеслав Хім'як у фільмі перевтілився у селянина. Його герой протистоїть злу ціною свого життя.

"Я протестую проти тої сваволі, яку диктують ті, що прийшли до влади. Я дуже позитивний герой! я сказав йому "Будь ти проклятий!" і плюнув йому в обличчя, а він мене вбив", – розповідає артист. 

Актор-каскадер Олександр Алексєєв упродовж місяця вчив битися на мечах хлопців, які грають злих лангомерів. Каже, все має бути досконало: від рухів акторів до одягу: "Таким чином виглядає наша маска. Ось так виглядають лангомери! Ці костюми більш художні, але ми їх підлаштовуємо під себе, щоб було зручніше працювати. Ці костюми були схожі на спідничку, але ми їх підлаштували під себе".

Головна локація для зйомок – архітектурна пам'ятка Тараканівський форт на Рівненщині. Саме тут відтворили палац королівства русинів та поселення селян.

Художник-постановник Шевкет Сейдаметов розповідає: "Найбільше часу в нас пішло на дане поселення, ми ще вночі до півночі його робили, а з 5 ранку до 10:00 ліпили ще мох та все інше".

Повнометражний фільм "Джура-Королевич" – це казка про часи Середньовіччя. За сценарієм, злий чаклун вбиває короля Юрія. Головний герой Іванко дізнається, що він син короля. Тепер злі сили хочуть знищити і хлопчика.

Антон Гойда, режисер фільму "Джура-Королевич"говорить: "Це казка для дітей. Про що можуть бути казки – про боротьбу добра зі злом. Зло у казці, яке називається лангомери. І сьогодні ми знімаємо сцену, як вони нападають на поселення, грабують та викрадають дітей".

У зйомках узяли участь близько двох сотень акторів. Бюджет української казки – 28 млн гривень. Кінопроєкт фільму став одним із переможців конкурсного відбору Держкіно.

Після Тараканівського форту знімальний майданчик переміститься на Житомирщину, а завершаться зйомки у Києві. На широкі екрани українська лицарська казка вийде у 2020-му році.

Ганна Яцук, Рівненьска обл, "5 канал"

Попередній матеріал
"Нова люстрація – це спроба відволікти увагу суспільства від повернення у владу поплічників Януковича", – Порошенко
Наступний матеріал
"Наш політичний "спецназ" твердо налаштований зупинити реваншистів", – Порошенко
Loading...