Прокуратура Тернопільської області
Прокуратура Тернопільської області 5 канал

Експрокурор Тернопільщини "вляпався" в гучний скандал – реакція посадовця та громадськості

Читайте по-русски
Миколу Петришина офіційно представили лише 14 вересня

Звільнили через пиятику і приниження колег. У Тернополі розгорівся скандал із прокурором області Миколою Петришиним, якого призначили лише у понеділок, а вже за два дні він залишив посаду. Історію про гучний бенкет і поведінку посадовця, яку обговорюють у соцмережах – сам експрокурор називає провокацією. Версії зібрали кореспонденти "5 каналу".

Прокурор – прийшов, прокурор – пішов. У Тернополі ледве встигли призначити нового чільника обласної прокуратури, як за два дні вже звільнили. Миколу Петришина офіційно представили лише 14 вересня. А вже наступного дня інтернет-видання рясніли публікаціями про гучне святкування в кабінеті посадовця. Мовляв, Петришин напідпитку змушував підлеглих присягати у вірності, а в разі відмови – погрожував.

"Це молодий хлопець, здавалося б, він має діяти в межах закону, відповідно до закону, поважати своїх колег, а як виявилося, за нашою інформацією, він перепив, зібравши своїх колег і почав їм розповідати, що треба орієнтуватися на нього, а не на закон. А в разі, якщо вони не дослухатимуться до його позиції, він вчинятиме певні дії сексуального характеру, і це дуже схоже на зоофілію", – говорить Олександр Лємєнов, громадський активіст.

Вже на другий день Микола Петришин після скандалу скликав прес-конференцію. Запевнив: у кабінеті не пив, а всі звинувачення – витівки недоброзичливців.

"Було встановлено відсутність фактичних даних, які б вказували на розпивання алкогольних напоїв, вживання інших напоїв, будь-яких святкувань та взагалі перебування сторонніх осіб в робочий та позаробочий час в моєму особистому кабінеті. Мене не обслідували, бо в тому не було навіть необхідності", – заявив Микола Петришин, експрокурор Тернопільської області.

Попри це, у середу ввечері в мережі з'явилася новина про звільнення новопризначеного прокурора. За інформацією Центру протидії корупції, його зняли з посади за рішенням дисциплінарної комісії генпрокуратури. В самій комісії на запит "5 каналу" не відповіли. А от у тернопільській прокуратурі кажуть – Петришин пішов за власним бажанням.

"Микола Петришин звільнився 17 вересня 2020 року за власним бажанням. Я не маю чого вам додати", – зазначила Леся Долішна, речниця прокуратури Тернопільської області.

Наразі прокуратура Тернопільщини залишається без чільника. А сам Микола Петришин свою відставку не коментує.

Надія Березюк, Мирослав Солонар, "5 канал"

Попередній матеріал
Як "слузі" Юрченку вручили підозру і виключили з фракції – подробиці скандалу
Наступний матеріал
Пів року карантину: як Національна опера готується до відкриття нового сезону – сюжет
Loading...

43 картини з колекції родини Порошенків знову арештували – реакція адвокатів

Керівник департаменту ОГП тиснув на прокурорів для зриву операції щодо ОАСК – ЗМІ

Як прокурори саботують справу та чому ускладнилися зустрічі з адвокатом – ексклюзивне інтерв'ю з Антоненком

У справі луцького терориста провели дві експертизи із 30 – слідчий СБУ

Венедіктова призначила радником колишнього генпрокурора Піскуна – подробиці

Парламент не дозволив прокурорам обирати особисте зобов'язання підозрюваним без суду