Святий Миколай у Щасті
Святий Миколай у Щасті 5 канал

Десантники львівської 80-ї бригади влаштували свято Миколая дітям прифронтового Щастя

Читайте по-русски
Подарунки від десантників опинилися у всіх школах-інтернатах

Просто у середмісті прифронтового Щастя дарували малечі подарунки. А ще із сюрпризами для дітей завітали до шкіл-інтернатів, які розташовані біля лінії фронту. Так десантники львівської 80-ї бригади на Сході відзначили річницю заснування частини. На Луганщину бригада повертається вже втретє. І щоразу, крім захисту, прагне подарувати місцевим частинку львівського тепла. Як усе було – бачила журналістка "5 каналу" Вікторія Ковальова.

Святий Миколай розпочав свій день у Щасті. Гуляє вулицями, збираючи довкола місцеву малечу.

Під костюмом і бородою Миколай ховає однострій.

Річницю підрозділу львівські десантники на Сході вирішили відсвяткувати незвично. Подарували частинку свого тепла місцевій малечі й запросили до них Святого Миколая.

Святий Миколай із подарунками від десантників завітав і до всіх шкіл-інтернатів, розташованих у зоні відповідальності підрозділу. На Луганщину армійці повертаються вже втретє. Регіон для підрозділу знаковий, адже навесні 2014-ого війна на Сході для бригади розпочалася саме тут.

"8 квітня ми зайшли з 2-ою десантно-штурмовою ротою в Луганський аеропорт. На той час він ще був мирний, існував. Взяли його під контроль. Від початку до кінця. До того часу, поки ми могли там тримати оборону, перебуваючи в повному оточенні противника", – згадує військовослужбовець ЗСУ Анатолій.

Майже 5 місяців пекла, безліч втрат і нестача продовольства. Співробітники аеропорту, залишаючи його, позбавили армійців навіть питної води. Тоді в Анатолія з’явився другий день народження.

"Вибух! Посипався бетон, щебьонка. Пропало світло, крики, пилюка. І, зрозуміло, що щось до нас попало. Влетіло. Влетів снаряд! Як потім ми вже подивилися, це був 152-міліметровий снаряд, який не розірвався", – каже Анатолій.

Поки Миколай розважає малечу в місті, на позиціях вітає командир.

Відлік своєї історії підрозділ розпочав у 1979-ому. Відтоді кілька разів бригада змінювала назву. У новітній історії України 80-та бригада стала одним із найпотужніших підрозділів десантно-штурмових військ.

"Сьогодні ми носимо горду назву 80 десантно-штурмова бригада. Це назва спонукає до підготовки особового складу, відношення особового складу. Тому що в нашу бригаду. В наш організм кожен з нас вкладає частку свого життя", – каже військовослужбовець Володимир.

Нині у зоні відповідальності підрозділу зберігається режим тиші. Окупанти дотримуються умов перемир’я і майже не проявляють себе. Проте такого відносного «миру» для легендарної 80-ки замало. Бійці кажуть, прагнуть повернутися туди, звідки розпочався їхній бойовий шлях – у Луганський аеропорт з українським прапором перемоги. 

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Вітренко заявив, що продовжить боротьбу за місце міністра енергетики
Наступний матеріал
"Казка старого мельника": український фільм-фентезі для всієї родини вийшов у прокат
Loading...

У Миколаєві на даху дитячої лікарні висадився новорічний десант – як реагували маленькі пацієнти

"Шанс на друге життя": резиденцію Святого Миколая відкрили в дитячому таборі "Березовий гай"

День Святого Миколая відзначили українці: як готувалися та як святкували

Із гірляндами й лускунчиком: на Софійській площі засяяла головна ялинка країни – включення

День Святого Миколая: у Запоріжжі 200 студентів переодягнулися в Чудотворця

Малеча в Маріуполі, Мар'їнці, Мирному та Новоселівці отримала "миколайчики" від нацгвардійців