Святий Миколай
Святий Миколай 5 канал

Європа відзначила День святого Миколая: як організовували свята в різних країнах з огляду на пандемію

Читайте по-русски
На парковці одного з торгових центрів Праги місцеві театрали влаштували казкове дійство за участю святого

День святого Миколая відзначають у багатьох країнах Європи. Як і в українській традиції, бородань приходить до дітей у ніч проти 6 грудня і кладе під подушку подарунки. А нечемним приносить різки. Та через коронавірус цього року святкування довелося змінити. То чи зміг європейський Миколай навідати дітвору, розповість журналістка "5-го" Христина Катарина.

Якщо Миколай не їде до дітей, то діти їдуть до Миколая. Через пандемію одне з головних свят зими у Чехії відзначали з карантинними обмеженнями. Святий Мікулаш – так звати чеського тезку Миколая – не зміг навідати дітлахів сам. Та без подарунків і хорошого настрою їх не залишив. На парковці одного з торгових центрів Праги місцеві театрали влаштували казкове дійство за участю святого.

Разом із бороданем дітей та їхніх батьків зустрічали янголи і чортенята – незмінні супутники дідуся. Як годиться, рогаті лякали малечу, а янголята проганяли сили зла та пригощали гостей цукерками.

"Ангелики були хороші, але я трохи злякалася чортів", – каже відвідувачка Аніка Циганкова.

"Ми потрапили у казковий світ, який ожив. Це фантастичний досвід на тлі пандемії коронавірусу", – переконує Люсі Циганкова.

"Ми назвали цю виставу "Автомобільний вечір Мікулаша" – це наша відповідь тій ситуації, яка склалася. Останні 9 місяців ми шукали, як зблизитися з аудиторією. І придумали такий варіант", – розповідає директор театральної групи Ростислав Новак.

А от у Бельгії дідусь Різдва карантин і комендантську годину порушив – із дозволу влади. Сам міністр охорони здоров'я написав Сінтер Клаасу листа, в якому звільнив бороданя від обмежень і дозволив йому навідувати дітей. Але попросив святого дотримуватися дистанції, часто мити руки і за потреби носити маску. Тож зі спокійним серцем та антисептиком у торбі Миколай вирушив розносити подарунки. Спершу навідав дітлахів у лікарні.

"Святий Миколай прийшов у масці, випраному костюмі та начепив нову бороду. В усіх, хто зустрівся з Миколаєм, – і дітей, і дорослих – від радості світилися очі, а кімната була сповнена сміхом", – запевняє голова педіатричного відділення лікарні Льєжа Суад Амрані.

Сидіти на колінах у Миколая і нашіптувати йому на вухо заповітні бажання бельгійські діти цьогоріч не могли. Утім попросити про подарунки нагода була – через відеозв'язок. Адже Сінтер Клаас іде в ногу з часом, тож і в скайпі зареєстрований, і електронну пошту має.

"Діти могли бачити мене по той бік екрану й були у захваті, що з ними говорить сам Святий Миколай. Дуже важливо зберігати традиції, відзначати такі свята, змушувати дітей вірити у дива та бачити блиск у їхніх очах", – наголосив Святий Миколай.

За легендою, Сінтер Клаас живе в Іспанії та приїжджає до Бельгії на пароплаві разом зі своїми помічниками. Чемним дітям бородань роздає подарунки, а неслухняних смикає за вухо. День святого Миколая 6 грудня відзначають і в інших католицьких країнах. У Франції, приміром, дідусь зветься Пер Ноель, а в Німеччині – Ніколаус. Бородань став прообразом відомого на весь світ Санта Клауса. Він живе за Полярним колом у Лапландії, їздить на санях з Оленями та привозить подарунки у різдвяну ніч.

Христина Катарина, "5 канал"

Попередній матеріал
"Мій телефонний друг": всеукраїнський проєкт на підтримку людей, які опинилися на самоті
Наступний матеріал
У межах волонтерської акції "Свята без тата" розпочався благодійний аукціон
Loading...

У Миколаєві на даху дитячої лікарні висадився новорічний десант – як реагували маленькі пацієнти

Із гірляндами й лускунчиком: на Софійській площі засяяла головна ялинка країни – включення

Малеча в Маріуполі, Мар'їнці, Мирному та Новоселівці отримала "миколайчики" від нацгвардійців