5 канал

"Давали три цигарки, чай – і працювати": ОРДЛО передали українській стороні 19 в'язнів

До Маріупольського слідчого ізолятора переведено 19 в'язнів з непідконтрольної території

До України повертаються засуджені, які відбували покарання на тимчасово окупованій території. Бойовики передали 19 в'язнів. Нині вони чекають вирішення своєї долі в Маріуполі і заразом розповіли "5 каналу", чим відрізняються в'язниці терористів від закладів української пенітенціарної системи.

До Маріупольського слідчого ізолятора переведено 19 в'язнів з непідконтрольної території. Щоб домогтися цього, вони кілька років писали звернення. Засуджений за вбивство Дмитро Сизько відбував покарання в окупованій Горлівці. У колонії в'язень провів майже дев'ять років. Після окупації частини Донбасу не дозволяв матері провідувати його, а сам звикав до пайки хліба на обід і переповнених бараків. Розповідає – просив переведення на мирну територію для того, щоб частіше бачитися з близькими. Згадує: "Вранці давалося мені три цигарки, йому три цигарки, чай – і працюй. Вигрібай "локалку", це величезна "локалка", і барак теж".

Не на камеру в'язень, переведений із Макіївки, розповідає – після обстрілів доводилося прибирати тіла загиблих з подвір'я колонії. Всі засуджені кажуть – їхньою безпекою бойовики не надто переймалися. Відбувати покарання в Україні з початком російської агресії на Сході захотіли півтори сотні засуджених. Цих 19, більшість із яких засуджені за тяжкі й особливо тяжкі злочини – вдалося вивезти минулого тижня. У Маріупольському слідчому ізоляторі вони тимчасово – тут їх опитують і вирішують подальшу долю.

"Згідно з їхніми заявами, надалі вирішується питання про їх етапування для подальшого відбуття покарання. Або вони звільняються, якщо їм підійшов кінець терміну", – пояснює начальник Маріупольського СІЗО Володимир Єрофєєв. Переміщені засуджені кажуть – їм пощастило. "Сидіти" в Україні хотіли б тисячі тих, хто залишився в окупації.

Анастасія Старостенко, Олег Корінний, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

ФОТО: Як у Маріуполі святкують третю річницю визволення міста

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Шкіряк: Звільнення Штепи з-під варти – це "відверта сепаратистсько-суддівська провокація"
Наступний матеріал
"Хотів щось зробити для Батьківщини, ціною життя": 18-річний боєць-сирота підірвався на міні й тепер дуже потребує допомоги
Loading...