Лікарня
Лікарня 5 канал

COVID-19 підтвердили з третьої спроби: історія львів'янина, який подолав недугу

Читайте по-русски
Перебіг хвороби був непростий, розповідають лікарі

Подолав коронавірус. У Львові одужав 54-річний чоловік. Діагноз COVID-19 йому поставили місяць тому. Він потрапив до інфекційної лікарні з високою температурою та сухим кашлем. Про те, як боровся з тяжким вірусом, львів'янин розказав кореспондентці "5 каналу" Марті Шикулі.

Львів'янин Роман уперше за місяць залишає одиночну палату та виходить на ґанок інфекційної лікарні. Пацієнта, який місяць боровся з вірусом і переміг, проводжає команда медиків.

До медзакладу Роман звернувся після того, як лікування бронхіту вдома не дало результатів. А самопочуття погіршувалося.

"Зробив рентген, показало бронхіт, відсутність смаку була і не реагував на запахи. Температура в мене була 38,5 ввечері, вдень спадала і лікування вдома не давало результатів", – каже Роман.

Лікарі одразу запідозрили у пацієнта коронавірус. Перші шість днів ушпиталення чоловік пробув у відділення інтенсивної терапії – у реанімації.

"Перебіг був непростий, складний. Але нам вдалося стабілізувати, кисневу маску йому давали. У зв'язку з тим, що складний стан", – розповідає Таміла Алексаян, завідувачка відділення львівської обласної інфекційної лікарні.

Медики розповідають: діагноз COVID-19, підтвердився лише з третьої спроби тестування.

"Ми бачили, що в нього є клініка коронавірсуної інфекції, ми двічі отримували негативний результат ПЛР, але ми його не відпускали і не переводили. Знов і знов брали мазки і відправляли матеріал, і таки третій результат прийшов позитивний", – каже Ігор Берник, заступник головного лікаря Львівської обласної інфекційної лікарні.

Де міг підхопити інфекцію, пацієнт не знає. За кордоном не був, контакту із зараженими на COVID-19 також не мав. Коли почув про небезпечний діагноз, панікувати не став. Чоловік каже, впевнені та професійні дії лікарів давали надію на одужання.

"Я не знаю, що було найважче. Я постійно відчував підтримку персоналу і мені це давало сили. Вони роблять героїчну працю і я хочу, щоб це знало все людство", – каже Роман.

Останній тест Романа підтвердив його повне одужання. Його родичів недуга не зачепила, проте найближчі два тижні обійняти їх чоловік не зможе – на нього чекає самоізоляція.

Наостанок він подякував лікарям.

Нині у відділеннях інфекційної лікарні – понад сотня пацієнтів із підозрою на коронавірус. У сімдесятьох з них діагноз підтвердився.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
Протест у Тернополі – містяни вимагали пом'якшення карантину
Наступний матеріал
"Я не розумію, що він сказав" – Безсмертний розкритикував заяву Зеленського щодо закінчення війни
Loading...

"Ми зараз лише на самому початку пандемії": основне із заяви Меркель – включення

Спалах коронавірусу на Рівненщині – більш як сотня медиків заразилися COVID-19

Боротьба з COVID-19: 25 лікарів-добровольців ізолювалися в лікарні у Дніпрі

У Мінреінтеграції повідомили про збільшення кількості хворих COVID-19 в окупованому Криму

Вишневе не має лікарні для прийому хворих на коронавірус – заступник міського голови

У Кабміні пояснили, хто отримає "карантинну тисячу" допомоги від держави