Під систематичними обстрілами триває евакуація людей із затоплених будинків у Херсонській області. Дорогою до Херсону волонтерські автівки вишикувались у чергу. Кожен везе необхідну допомогу. Найпроблематичніше нині у місті із питною водою. А рятувальники та військові кажуть: бракує надійних човнів, на яких потрібно вивозити людей із затоплених ділянок. І те, і інше привезли херсонцям волонтери Фонду Петра Порошенка. Більше – дивіться в сюжеті "5 каналу".
"Цей район у Херсоні називається Корабел. Можемо дивитися, що частина дороги у суші. А от з цього боку вже повністю іде затоплення... лягай!"
Свист снаряду чутно у місці, де триває порятунок людей. Доки українські рятувальники та військові переправляють на човнах евакуйованих, а волонтери з медиками надають допомогу постраждалим, росіяни вже вкотре цілять у пункт евакуації.
На деякий час після обстрілу евакуація призупиняється, а потім кожен береться за діло. Перша прибережна лінія приватних будинків – до дху у воді, деякі з них забрало разом із течією.
Читайте також: Ситуація на Херсонщині ускладнюється: синоптики прогнозують дощі – кількість безвісти зниклих людей зросла.
Місцеві мешканці показують наслідки скоєної росіянами катастрофи. Вода піднялася настільки, що підтопило й ті будинки, що раніше були подалі від берега. Зовсім поряд уже шумить вода. Там течія найстрімкіша. І саме на тій ділянці найважче перевозити людей. Щоб місія була вдалою, потрібен потужний мотор.
"За три дня роботи більше 150 людей і більше 200-300 тварин: кури, кролики, папужки, і, звісно, собаки. Були випадки, коли маломіцні мотори не допомагали. Тому попросив мотор, типу того, що нам сьогодні подарували. Човни знадобляться як зараз в евакуації, так і потім в контрнаступі", – наголосив військовослужбовець ЗСУ "Грибочок".
Він разом із побратимами виконує завдання на Півдні країни, а нині допомагає людям вибиратися на сушу із наповнених водою домівок. Щоб було якомога більше засобів для евакуації, волонтери громадської організації "Справа громад" та Фонду Петра Порошенка привезли бійцям човни та ще багато корисних речей, за допомогою яких можна дістатися до важкодоступних місць.
Дивіться також відео: Осколки російської ракети пошкодили "частинку серця" пекарні, але херсонців не зламати.
"10 мотопломб привезли, 10 генераторів. Загальна позиція по фінансуванні у нас вилилась у три мільйони гривень. Оце ми сьогодні зібрали: гумові човни, мотори, резинові чоботи, це є заброди, дуже дефіцитний продукт", – розповів Петро Порошенко.
Чого бракує нині у Херсоні – це питної води. 140 тонн також привезли волонтери. А ще – харчі, одяг та кухонне приладдя для тих, хто втратив житло через затоплення.
"Трішки я бачила ковдр, генератори, газові плити, їжа, консерви, дитячі речі. Розвозимо дещо ми, військові приїздять", – поділилася активістка ГО "Справа громад" Олена Набокова.
Серед постраждалих від великої води – не лише люди. Чимало покинутих тварин залишаються на підтоплених ділянках. Чотирилапих привозять у цей притулок.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
"Він був відкритий під час окупації, коли багато людей мусили і, на жаль, через деякі обставини мали або полишити цих тварин. Їх ось так тут знаходили. Деякі знаходять нові домівки. Це Розочка. В неї тут двоє діток: Мікі та цуцик, якому ми ще не придумали ім'я", – розповіла працівниця притулку для тварин Людмила.
На всіх собак уже не вистачає вольєрів, тому потрібно будувати нові. На таку кількість цуциків потрібно і чимало їжі, з нею допомогли волонтери: привезли 500 кілограмів корму. Декількох псів вирішили забрати із собою. Зокрема, цього красеня. Його господарка загинула від обстрілів.
Хвостатий помандрував до Києва, тепер носитиме ім'я Херсон. Порятунку у цьому місті нині потребують усі, хто потерпає від затоплення. Але українські волонтери, як завжди, самоорганізувалися і не залишили українців наодинці з їхньою бідою.
Лідія Середюк, "5 канал".
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Дивіться також фотогалерею за темою:
Життя за човен: як жителів Херсонщини рятують від повені – фоторепортаж



























