Червоний прилив в Одесі
Червоний прилив в Одесі фото Думская

Червоний прилив в Одесі: вчені радять не купатися і не їсти морепродуктів – фото

Читайте по-русски
Можливі алергії при купанні й отруєння при споживанні місцевих морепродуктів у їжу

В Одесі через велику кількість одноклітинних фотосинтезуючих водоростей динофлагелят у воді спостерігається червоний прилив. Про це повідомив місцевий біохімік Владислав Балінський у себе на Facebook.

За його словами, це явище спричинене бурхливим зростанням одноклітинних, переважно Lingylodinium polyedra. Фахівець також попереджає про можливі алергічні реакції та важке отруєння при споживанні морепродуктів.

"Причина – у забрудненні морської води і тривалому сезоні високих температур. Токсини у морській воді. Можливі алергії при купанні й отруєння при споживанні морепродуктів. Отрута розчиняється у воді, входить до харчових ланцюжків, накопичується в рибі, молюсках, ракоподібних, випаровується в атмосферу", – зазначив біохімік.  

В Українському національному центрі екології моря підтвердили, що в Одеській затоці спостерігається червоний прилив. Утім, науковці кажуть, що рівень токсичності водоростей поки не відомий, передає LIGA.net.

"Серед водоростей є зокрема й токсичні, я би сказав потенційно токсичні, тому що їхню токсичність треба ще вивчати. ​​Тобто однозначних досліджень, які би визначили, що саме ці водорості, які формують сьогодні припливи, є токсичними, на сьогоднішній день немає", – зауважило джерело з УкрНЦЕМ.

Водночас співрозмовник додав, що зараз не рекомендується купатися у прибережній зоні, де у великій кількості спостерігаються ці водорості. Також містянам й гостям Одеси рекомендують поки не вживати місцеві морепродукти в їжу.

Попередній матеріал
В Одесі вчителька цькувала школярку за українську мову – її звільнили
Наступний матеріал
Як влаштована система приватних ЖЕКів у Кривому Розі – розслідування ЗМІ
Loading...