На Черкащині у давньому палаці Понятовського влаштували справжній бузковий фестиваль
На Черкащині у давньому палаці Понятовського влаштували справжній бузковий фестиваль 5 канал

На Черкащині у давньому палаці Станіслава Понятовського влаштували справжній бузковий фестиваль із балом – відео

Читайте по-русски
Традиції влаштовувати бал на честь цвітіння бузку в цьому палаці понад 200 років

Бузковий фестиваль улаштували в Корсунь-Шевченківському на Черкащині. Дійство відбулося на території літньої резиденції палацу Понятовського. Бузковий бал із танцями та музикою влаштовували ще за часів польського короля Станіслава Августа. Продовжував цю традицію й інший власник маєтку Павло Лопухін. Звичай святкувати час цвітіння бузку зберігся і донині.

"Були світські прийоми на горі, в бальнії залі – там находилися балкони, де грала музика", – екскурсовод і завідувач Історичного музею Корсунь-Шевченківського заповідника Станіслав Степенькін розповідає гостям про маєток ХІХ сторіччя. Літню резиденцію польського короля Станіслава Понятовського називають "перлиною на річці Рось".

"Палац був збудований у кінці 1789 року, але він мав зовсім інший вигляд, ніж тепер. Але коли Корсунь увійшов до складу Російської імперії, то палац перебудували уже росіяни, наступними власниками були князі Лопухіни", – розповідає чоловік.

На Черкащині у давньому палаці Понятовського влаштували справжній бузковий фестиваль
На Черкащині у давньому палаці Понятовського влаштували справжній бузковий фестиваль5 каналУ Корсуні князі влаштували справжній дендропарк, але найбільше тут посадили бузку, на кількох десятках алей росте близько 200 кущів. Коли вони розквітали, тут влаштовували бали. Цю традицію зберегли дотепер. Нині гостей зустрічає актор, який виконує роль Станіслава Понятовського. 230 років тому князь сам зустрічав своїх вельмож.

Актор Анатолій Яковенко каже: "Звісно, в образ Станіслава Понятовського довелося трохи вжитися. Бузок є головнйим лейтмотивом у кожній із легенд, яка буде сценічно показана". 

Як і кілька століть тому, нині в садибі звучить класична музика, а гості кружляють у вальсі. За традицією, обрали королеву та принцесу бузкового балу. Своїх претенденток глядачі підтримали грішми, які підуть на реставрацію замку.

Завершилося свято висадженням нової бузкової алеї.

"Дуже обожнюємо наш парк, бузок, п'янкий аромат, тому вирішили долучитися до цієї акції, тим паче підростає наша малеча, яка потім буде приходити і милуватися цим бузком", – зауважує гостя фестивалю Олександра Саковська, яка й сама взялася посадити бузок.

На Черкащині у давньому палаці Понятовського влаштували справжній бузковий фестиваль
На Черкащині у давньому палаці Понятовського влаштували справжній бузковий фестиваль5 канал

Востаннє кущі тут відновлювали ще за часів останніх власників палацу.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, "5 канал"

Попередній матеріал
Не встигли почати, як уже зупинили: перипетії будівництва Меморіалу Героїв Небесної Сотні
Наступний матеріал
Ніби літаюча таця: у Німеччині збудували дрона-офіціанта – відео
Loading...