Рослина
Рослина 5 канал

Боротьба з амброзією: у Дніпрі тестують нову речовину

Читайте по-русски
За кілька тижнів алергенний бур'ян знову зацвіте

Період алегрій – уже за кілька тижнів: амброзія от-от має розквітнути. У Дніпрі – місцева влада оголосила війну диким кущам. І замість традиційного скошування, спробували труїти рослину хімікатами. Про це повідомляє кореспондентка "5 каналу" Наталя Світлова.

"Ви бачите, як вона у нас виросла ця рослинка , вона вже дуже велика. Бачите, вона вже скоро почне цвітіння і вона уже в висоту досягає до півметра", – розповів експерт з державних випробувань препаратів Мінприроди Руслан Масненький.

Жах усіх алергіків – період цвітіння амброзії не за горами. Вже за кілька тижнів алергенний бур'ян – зацвіте, і перекриє повітря тисячам людей. Щоб такого не допустити, у Дніпрі цього року рослину будуть не вирізати, а труїти спеціальними хімікатами.

Шкідливий для здоров'я бур'ян – докучає тутешнім жителям уже не перший рік.

"Зарослі так, і потрібно комусь це прибирати", – сказала жителька Дніпра Ніна.

Небезпека є і для школярів.

"Воно звісно на нашу територію поширювалося", – зазначила заступник директора школи №25 у Дніпрі Дарина Матюшенко.

Після хімічної обробки рослина  має просто  засохнути.

"Після обробки препарату, коли вже рослина почала реагувати, почали опускатися, а ось жива рослинка", – наголосив експерт з державних випробувань препаратів Мінприроди Руслан Масненький.

Препарат, яким нищать бур'ян – безпечний для людей і для тварин, запевняють експериментатори.

"Мені дуже важко в цей період, тому що взагалі життя закінчується", – розповіла жителька Дніпра Юлія Сирота. 

Про те, що страждає на сезонну алергію, Юлія дізналася п‘ять років тому, спершу сплутавши хворобу із   застудою. Зрозуміла, вилікуватися від того – неможливо. Медицина пропонує лише полегшення стану. Тож на  кожний пік цвітіння Юлія готує план порятунку.

"Їхати подалі, шукати місця, де немає зовсім амброзії і звичайно можна пережити якось", – зазначила жителька Дніпра Юлія Сирота.

До пилку амброзії чутлива половина людей, схильних до будь-яких алергій. А сезон цвітіння триває вже не кілька тижнів – а місяці.

"Все частіше і частіше в останні кілька років звертаються ті пацієнти, які вперше зіткнулися прямо з нападом бронхоспазму. Вони починають задихатися, вони чують хрип і свист у грудній клітці", – наголосила алергологиня  Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова Єсенія Тарасова.

Мільйони насінин від одного куща амброзії можуть пролежати в ґрунті і 40 років, поки зійдуть. Шкідливий бур'ян у містах масово поширився з полів. У дев'яностих амброзію не знищували через відсутність коштів.

У розповсюдженні амброзії в містах винна безгосподарність, переконані аграрії. 

"Проблема величезна, це як прихована радіація. Ну тут хоча б розумієте, вже немає таких полів, де соняшник, а вище соняшнику стоїть амброзія і пилок в сто гектарне поле, подув вітер і накрила одне село капітально. Зараз вже такого практично немає. Землеробство на високому рівні, а в місті треба боротися", – сказав професор  Дніпропетровського державного  аграрно- економічного  університету Юрій Ткаліч.

У місті площі, порослі алергенним бур'яном, складно навіть підрахувати, визнають чиновники.

"Є такі місця, як на околицях, де немає балансоутримувача, там карантинна амброзія вільно росла", – розповіла начальниця відділу екологічного контролю Дніпровської міськради Тетяна Левачова.

У Дніпрі агрохімічним способом знищують амброзію вперше. Потравити бур'ян на восьми гектарах землі міському бюджету коштуватиме майже пів мільйона гривень. Якщо експеримент виправдає сподівання чиновників, то, кажуть, площі знищення бур'яну збільшуватимуть у рази. Однак, за словами науковців, боротьба з алергеном триватиме ще не одне десятиріччя.

Як повідомляв 5.UA, цвітіння амброзії та алергія: Що робити алергікам і як боротися із небезпечною рослиною.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"

Попередній матеріал
Олімпійські ігри-2020: яким був дев'ятий день
Наступний матеріал
Скандал на Олімпійських іграх: з Японії силоміць хочуть вивезти білоруську спортсменку
Loading...

Вакцинація від COVID-19: кому варто утриматися від щеплення – поради лікарів

Цвітіння амброзії та алергія: Що робити алергікам і як боротися із небезпечною рослиною

В "Укрзалізниці" розповіли, коли українці "вкриються" гіпоалергенними ковдрами