Спостерігачі ОБСЄ
Спостерігачі ОБСЄ 112.ua

Блокування спостерігачів ОБСЄ: у МЗС відповідальність поклали на Росію, у ТКГ заговорили про "ознаки міжнародного тероризму"

  Читайте по-русски
  У МЗС нагадали, що у вересні 2021 року Росія закрила місію спостерігачів ОБСЄ на російських пунктах пропуску через державний кордон Гуково і Донецьк, щоб приховати від міжнародної спільноти незаконні поставки зброї з РФ на територію України

  Росія перешкоджає роботі місії ОБСЄ на тимчасово окупованій території України, ці дії є неприпустимими. Про це заявив речник МЗС України Олег Ніколенко в коментарі "Новому времени".

  "Блокування і тиск на спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Донецьку – елемент триваючих зусиль РФ з руйнування "Мінських домовленостей" і роздмухування збройного конфлікту", – сказав посадовець. 

  Ніколенко нагадав, що у вересні 2021 року Росія закрила місію спостерігачів ОБСЄ на російських пунктах пропуску через державний кордон Гуково і Донецьк, щоб приховати від міжнародної спільноти незаконні поставки зброї, боєприпасів і найманців з Росії на територію України.

  Українська делегація в ТКГ вважає, що утримання міжнародних спостерігачів місії ОБСЄ в ОРДЛО має ознаки міжнародного тероризму. Про це йдеться в Telegram-каналі України в ТКГ.

  "Утримання міжнародних спостерігачів озброєними особами має ознаки міжнародного тероризму. Українська делегація закликає міжнародне співтовариство, насамперед керівництво держав-учасниць "нормандського" формату, надати відповідну оцінку діям російської сторони", – йдеться у повідомленні.

  Українська делегація в ТКГ відзначає, що російські окупанти взяли в заручники двох співробітників місії ОБСЄ.

  Дії окупантів українська сторона розцінює як підрив повноважень місії, а, разом із непродовженням мандата ОБСЄ на російських прикордонних пунктах "Донецьк" і "Гуково", як свідому політику, спрямовану на витіснення місії з окупованих територій.

  Як повідомляв 5.UA, ОБСЄ призупинила свою місію з моніторингу на Донбасі з міркувань безпеки, оскільки вже кілька днів під готелем, де проживають члени місії ОБСЄ, проходить "акція протесту" окупантів. Місія зафіксувала масові збори за участю 50-100 осіб, переважно молодих чоловіків.

  Крім того, стало відомо, що російські найманці заблокували спостерігачів ОБСЄ на базі в Горлівці

  Незважаючи на призупинення роботи в окупованому Донецьку, СММ ОБСЄ продовжує свою діяльність на непідконтрольній українській владі частині Луганської області.

  Попередній матеріал
  Ефективність 95%: у Британії випробовують нову вакцину від коронавірусу
  Наступний матеріал
  Стало відомо, скільки українців підтримують створення фільмів та серіалів про окуповані території – результати опитування
  Loading...