Емілія Дирда
Емілія Дирда 5 канал

Батьки не пускають та й самі бояться: чому школярі на Буковині не ходять до школи

Другокласниця Емілія з переляком в очах розповідає, що боїться ходити до школи, адже в її класі обвалилася стеля

На Буковині замість добудовувати нову школу лише зачинили аварійні класи у старій і продовжили там навчання дітей. Це так розлютило батьків, що вони вирішили не пускати на навчання своїх дітей – майже 150 школярів пропустили заняття. А батьки вирушили на пікет обласної ради, передає "5 канал".

Другокласниця Емілія Дирда з мамою приїхала пікетувати обласну раду. Дівчина з переляком в очах розповідає, що боїться ходити до школи, адже саме в її класі обвалилася стеля. Учнів перевели в іншу кімнату і навчаються вони тепер у другу зміну. Каже: "Падає стеля, мама не пускає до школи. Ми їмо лише в коридорі тепер".

Аварійні класи та їдальню опломбували. Але штукатурка продовжує відпадати великими шматками, запевняють батьки. Дітей на навчання вирішили не пускати.

Поряд зі старою школою, яку побудували наприкінці XIX сторіччя, вже шостий рік поспіль зводять нову. Саме її батьки вимагають добудувати, щоб убезпечити навчання дітей. На це потрібно 11 млн грн. Половину коштів планують виділити з районного бюджету. Водночас, спробують здешевити проект.

"Ми вважаємо, що дещо може зробити сама громада. Це благоустрій та інше. Ми порахували, що 5 млн грн, щоб завершити та запустити до 1 вересня школу, буде достатньо", – зазначив голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук.

А поки що вчителі пропонують продовжити заняття дистанційно. Директор Йорданештської ЗОШ Флоря Шапка пояснює: "Навчальний процес за рішенням батьків призупинено, але з педагогами ми вирішили, що частково цей матеріал буде освоєний удома, а частково – за рахунок ущільнення програми".

Найважче доведеться 11-класникам, яким невдовзі здавати ЗНО.

Майя Гуменна, Михайло Антонюк, "5 канал"

Попередній матеріал
"Свідомо і без жодної політики": голова Фонду держмайна розповів, чому пішов з посади
Наступний матеріал
Повернення чемпіона: Усик розказав про плани на майбутнє
Loading...