5 канал

Батько виніс сина з палаючого будинку і отримав 70% опіків тіла: в медиків немає грошей на лікування

Лікарі намагаються стабілізувати стан потерпілих, щоб транспортувати їх до столичного опікового центру. До того часу волонтери збиратимуть гроші на лікування батька та сина

Рятуючи з пожежі 9-річного сина, його батько зазнав опіків 70% відсотків тіла – інцидент стався на Одещині. Тепер обидва в реанімації й потребують коштовного лікування. Медики кажуть, грошей з бюджету на порятунок родини в них немає.

Чорні стіни та зруйнований дах. Будинок родини Жовтецьких днями згорів ущент за лічені хвилини. Сусіди припускають, пожежа сталася через недбалість самих господарів. "Ну мама була не в адекваті, чи то п'яна, чи то ще щось. Діти кричать, малому хлопчикові волосся витирала, вони обгоріли, вії, обличчя", – згадує свідок пожежі Микола Нефидюк.

Поки мати заспокоювала одного сина, чоловік кинувся у полум'я рятувати іншого – 9-річного Григорія. Дістати дитину з вогню вдалося ціною сильних опіків. Постраждалих доправили до реанімації. "Батько – з 70%, половина глибоких. Опік дихальних шляхів, димова токсична інгаляції, вкрай важкий опіковий шок. Відразу "з коліс" вони були доставлені в реанімацію. "З коліс" надавалася медична допомога. На даному етапі знаходяться в реанімаційному відділенні. Дитина має 25% опіків", – звітує головний лікар обласного клінічного медичного центру Вадим Шухтін.

Життя батька під загрозою, кажуть медики. Окрім складних операцій та пересадок шкіри, кожен день чоловіку та його сину потрібні дорогі препарати, грошей на це у лікарні не вистачає. "Бюджетне забезпечення, на жаль, не покриває ті витрати, яких потребують такі постраждалі. Величезна кількість перев'язувального матеріалу, дорогі антибіотики і так далі, препарати крові. Лікування таких пацієнтів вкрай витратне", – пояснює завідувач опікового відділення Сергій Тацюк.

Список медикаментів на щодень ледь вміщується на аркуші. Наразі постраждалими опікуються волонтери. "Ось ми вчора купили на три дні – 18 тис. грн. Антибіотики, перев'язувальні матеріали, тут мова йде про кілометри марлі, мазі всякі. Далі будуть ранові покриття, коли будуть робити операції. Загалом, це дуже великі суми", – бідкається волонтер Катерина Ножевнікова.

Лікарі намагаються стабілізувати стан потерпілих, щоб транспортувати їх до столичного опікового центру. До того часу волонтери збиратимуть гроші на лікування батька та сина.

Дмитро Долматов, Сергій Іщенко, "5 канал"

Попередній матеріал
У Дніпрі – нові "багатоповерхові" мурали: вперше з дозволу і за рахунок муніципалітету
Наступний матеріал
На парковці ТРЦ Києва з автомата розстріляли чоловіка – відео та фото
Loading...