5 канал

Авіаконструктор з Чернівців збирається на власноруч збудованому літакові долетіти до Австралії

Повітряну подорож запланував на 2025 рік

Перелітити з України до Австралії на власноруч збудованому літакові мріє авіаконструктор-аматор з Чернівців. Натепер збудував вже трете повітряне судно, тепер це точна копія моделі першого у світі спортивного літака. Його оригінал створив 1925-го року англійський конструктор.

"Із 4-річного віку, як побачив перший літак, з тих пір – мрія! У 40 років – здійснив перший світ політ. Спершу було боязко, а потім – щастя", – каже чоловік.

Авіамоделюванням 58-річний Леонід Ковальчук захоплювається змалку. Про літаки знає геть усе. Власноруч склав не один аероплан. На одному з них навіть піднімався у небо. Нині робить черговий екземпляр. У власній маленькій майстерні чоловікові допомагають юні помічники.

/
/
/

Чернівчанин заходився відтворювати копію легенди британської цивільної авіації – перший у світі спортивний літак. Його 1925-го року створив англійський конструктор Джеффрі де Хевіленд. Нині Ковальчук завершує роботу над своїм аеропланом, за створення якого взявся ще 15 років тому.

Леонід Ковальчук розповідає: "Лишилось обтягти два крила, хвіст повністю готовий, всі прилади є. Я маю право зробити усе, що б хотілось аби було краще. Оригінальні елерони на цьому літаку – на нижньому крилі, я їх переставив на верхнє крило. Застосовую дизельний двигун – Опель-астра. Напевне, уперше в Україні".

Цей літак авіатор відтворює заради власної мрії. На ньому хоче здійснити переліт з України до Австралії. Повітряну подорож запланував на 2025 рік. Після того, як зареєструє судно і здійснить випробувальний політ.

/
/
/
/
/

Майя Гуменна, Максим Козменко, "5 канал"

Попередній матеріал
Штаб: На сході – чотири обстріли, усі на Луганському напрямку
Наступний матеріал
У Києві пройшов вечір пам'яті Любомира Гузара

У "Борисполі" приземлився корпоративний літак Ryanair

В Україні з'явиться ще один міжнародний аеропорт

В Ірані розбився пасажирський літак із 66 людьми на борту

Відомий польський лоукостер запускає новий рейс в Україну

Україна приєднається до розслідування авіакатастрофи Ан-148 у Росії

З'явилося відео аварії літака Ан-148 в Підмосков'ї