flickr.com

Аналітики склали рейтинг найбільш популярних паролів 2017 року – вони ж і найгірші

Деякі з них, такі як "123456" або "password", очолюють такі топи вже не перший рік, однак у списку є і новачки, наприклад – "starwars"

Спеціалісти SplashData склали рейтинг 100 найпопулярніших паролів цього року. Для цього аналітиками були проаналізовані 5 млн ключів, що використовувалися у 2017 році, передає CSO. Рейтинг найбільш вживаних паролів де-факто є і списком найбільш ненадійних.

Деякі з них, такі як "123456" або "password", очолюють такі топи вже не перший рік, однак у списку є і новачки, наприклад – "starwars".

"На жаль, хоча новий епізод може стати фантастичним доповненням до франшизи "Зоряних воєн", "starwars" – це небезпечний паролем для використання. Хакери використовують загальні терміни з поп-культури та спорту, щоб зламати онлайн-рахунки, бо вони знають, що багато людей використовують слова, які легко запам'ятовуються", – зауважив CEO SplashData Морган Слейн.

А от спорт цього року став менш популярним. Якщо минулого року слово "Football" було в топ-5, то цього року ледве потрапило до десятки найпопулярніших, а взагалі у сотні ще є "hockey" (78 місце) та "soccer" (87 місце).

Часто також люди обирають пароль, який нібито виглядає як нісенітниця, але фактично є досить простою комбінацією на клавіатурі. Наприклад, новенький "qazwsx" увірвався одразу до топ-25 найгірших паролів.

Може здатися, що якщо замінити букву "o" цифрою "0" – пароль стає більш надійним, проте у SplashData наголосили, що цей трюк не можна назвати витонченим. У переліку цього року присутні одразу шість варіантів двох найгірших паролів "123456" та "password ", в яких або замінили "o" на "0", або додали ще цифр до числового рядка.

Найпопулярніші паролі 2017 та 2016 років

Аналітики відзначають, що за результатами аналізу 10% людей використовують щонайменше один пароль з топ-25, а 3% усіх використань припадає на лідера рейтингу "123456".

Попередній матеріал
Рада відмовилася скасувати зміни до Бюджетного кодексу
Наступний матеріал
FANTASTIC CHAMBER ORCHESTRA: Різдвяний настрій на Лускунчик party