Звільнені утримувані в ОРДЛО українці
Звільнені утримувані в ОРДЛО українці Facebook / Людмила Денісова

9 із 19-ти: на Донеччині відбувся перший етап обміну

  Читайте по-русски
  Відомо, що повернуті українці пройдуть обсервацію

  Унаслідок взаємного обміну утримуваними особами Україна забрала у представників ОРДО дев'ять громадян, ще 10 людей мають повернутися з ОРЛО. Про це повідомляє українська уповноважена з прав людини Людмила Денісова у Facebook.

  Денісова опублікувала знімок дев'ятьох українців, написавши: "Наші звільнені громадяни".

  Раніше вона повідомила, що розпочався "третій етап взаємного звільнення громадян по формулі "всіх на всіх" у першій локації – КПВВ "Майорськ".

  Денісова сказала: "Безумовно, карантині обмеження суттєво вплинули на переговорний процес. Він був важким. Але, як бачимо, спільні зусилля всіх, хто був залучений до цієї важливої роботи, дали свій результат".

  Омбудсмен також сказала, що наші громадяни пройдуть обов'язкову обсервацію у спеціально визначеному для цього місці. Вони будуть забезпечені всім необхідним, зокрема, медичним контролем, харчуванням, одягом і засобами зв'язку".

  Як повідомляв 5.UA, загалом 16 квітня на підконтрольну уряду України територію буде повернуто 19 громадян України, які незаконно утримувалися на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей. Серед тих дев'яти осіб, які повертаються з окупованої території Донецької області, є й Віктор Шайдов. Він – військовослужбовець ЗСУ, який потрапив у полон та незаконно утримувався на тимчасово окупованій території Донецької області з 2019 року.

  Нагадаємо, 7 вересня 2019 року між РФ і Україною відбувся обмін утримуваними особами у форматі "35 на 35". В Україну повернулися 35 осіб, зокрема 11 незаконно засуджених, серед них і політв'язень Кремля режисер Олег Сенцов та 24 моряки, захоплені в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року. Ще один обмін з ОРДЛО відбувся 29 грудня 2019 року.

  Попередній матеріал
  У ЗСУ 5 нових випадків коронавірусу: хворіють уже 28 військовослужбовців
  Наступний матеріал
  У Києві зафіксували 32 нових випадки захворювання на коронавірус
  Loading...