Запуск ракети
Запуск ракети 5 канал

40 кілометрів угору: у Дніпрі студенти розробляють ракети, які можуть долетіти до стратосфери – сюжет

Читайте по-русски
Легкі ракети можуть бути корисними для збирання інформації

На Дніпропетровщині вперше за багато років із Павлоградського полігону запускали ракету у стратосферу Землі. І хоча запуск виявився невдалим, студенти, які розробили самотужки апарат переконані: невдовзі зможуть підняти свої ракети вище і досягти космосу. Про амбітні проєкти студентів дніпровського вишу більше дізнавалася журналістка "5 каналу".

Група однодумців Дніпровського національного університету задумала дістатися космосу і кілька років тому розпочала роботу над створенням апаратів. Їхні саморобні ракети вже злетіли на 2 і 6 кілометрів. Попередні запуски були вдалими.

"Остання ракета, яку ми запускали була "К-110 Метео 40 тисяч", вона повинна була піднятися на висоту 40 км і повинна була бути першою ракетою, яка була двоступенева и з такою висотою єдина в Україні і в Європі", – сказав керівник проєкту "Студентська ракета" ДНУ Олександр Добродомов.

Легкі ракети можуть бути корисними для збирання інформації. Крім того, вони можуть стати науково-дослідницькими лабораторіями. Студенти поставили собі за мету: розробити вдалий і недорогий варіант апарату. Для цього навіть винайшли обладнання, на якому можна самотужки виготовляти потрібні деталі і не замовляти їх деінде.

"Наша команда розробила намоточний станок. Далі ми будемо мотати із органно-волокна корпуса для наших майбутніх виробів. В принципі за масою це виходить легше, ніж металевий корпус", – зауважив студент фізико-технічного факультету ДНУ Ігор Білоцерківський.

Куратор проекту "Студентська ракета" Вадим Солнцев акцентував увагу: "Намагаємося вирішити задачі, які вирішувалися 50-40 років тому, але набагато простіше, дешевше, своїми силами. Поки ми цю задачу бачимо так".

Аби запустити ракету, що мала злетіти на 40 кілометрів угору та дістатися межі стратосфери Землі над полігоном під Дніпром, на час випробування, після отримання всіх дозволів, для літаків закрили небо.

"Вперше закривали всі ешелони до космосу.  Це було вперше до цього ніхто за минулі 30 років цього не робив. Полігон Павлоградського механічного заводу, який на аеронавігаційній карті України – це єдине місце, де можна закривати небо до космосу", – додав Вадим Солнцев.

Перший запуск на 40 кілометрів не вдався, після восьми секунд старту на висоті шести кілометрів апарат вибухнув.

"Невдача може дати більше інформації, ніж успіх. Ми отримали дані з датчиків пришвидшення, датчика температури, тиску і навчилися якісно оброблювати цю інформацію", – підсумував керівник проєкту "Студентська ракета" ДНУ Олександр Добродомов.

Нині група зосередилася на розробці двигунів на рідкому і твердому паливі, що здатні вивести апарат на десятки кілометрів у небо. Також шукають розробника систем управління ракетою, адже попереду амбітні плани – підняти свої апарати на 100 кілометрів вгору і дістатися космосу.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"

Нагадаємо, космічні агентства України та Канади анонсували початок будівництва спільного космодрому, який збудують у канадській провінції Нова Шотландія

Попередній матеріал
4 золота, 2 срібла та 3 бронзи: Українські спортсмени стали чемпіонами світу з джиу-джицу
Наступний матеріал
У Середземному морі помітили великі десантні кораблі Балтійського флоту Росії – BlackSeaNews
Loading...
"Космічний камікадзе": NASA запустила в космос апарат, щоб розбити його об астероїд

"Космічний камікадзе": NASA запустила в космос апарат, щоб розбити його об астероїд

NASA запустило місію зі знищення астероїда Дідімос – відео

NASA запустило місію зі знищення астероїда Дідімос – відео

NASA планує розбити об астероїд апарат вартістю $325 млн

NASA планує розбити об астероїд апарат вартістю $325 млн

Україна спільно з Канадою розпочали будівництво космодрому

Україна спільно з Канадою розпочали будівництво космодрому

У NASA повідомили, коли планують відправити на Місяць місію з екіпажем

У NASA повідомили, коли планують відправити на Місяць місію з екіпажем

Після шести місяців у космосі астронавти місії SpaceX повернулися на Землю

Після шести місяців у космосі астронавти місії SpaceX повернулися на Землю