Олександр Поль
Олександр Поль фото uk.wikipedia.org

1,5 млн грн та три місяці робіт: археологам Дніпра вдалося відшукати місце поховання почесного громадянина міста Олександра Поля

Читайте по-русски
Могилу розграбували ще в XIX столітті

Після трьох місяців археологічної експедиції пошуковці знайшли місце поховання почесного громадянина Дніпропетровщини XIX сторіччя Олександра Поля. Звістку про це оголосили на День міста, який у Дніпрі святкують цими вихідними. На місці працювали журналісти "5 каналу". 

Могила підприємця Поля довгий час вважалася втраченою після того, як після другої Світової війни на кладовищі, де він був похований, побудували парк. 

Археологи знайшли могилу та рештки Олександра Поля – почесного громадянина Катеринослава, таку назву мало Дніпро на початку минулого сторіччя. До роботи з ідентифікації підключили спеціалістів з антропології, які порівняли знайдені останки з портретами діяча.

Донедавна місце поховання поміщика, промисловця і мецената XIX століття Олександра Поля вважалося втраченим. У минулому сторіччі кладовище і Лазарівську церкву, де він був похований, зрівняли із землею. 

Рік тому історикам вдалося визначити точне місце розташування споруди – завдяки доступу до давніх аерознімків місцевості, які робили німецькі пілоти у воєнні часи. А три місяці тому почали розкопки, знайшли фундамент церкви і склепи. З'ясувалося, могили почесних й заможних городян XIX сторіччя були повністю розграбовані.

"Залишився ґудзик від його парадного мундиру , тому що вони були позолочені. Під час в радянський період розорані, в тому числі і склеп Олександра Поля. Тому усі гудзики були відірвані", – каже Ірина Якимова, історик.

Рештки, що були знайдені під час археологічної експедиції, досліджували антропологи Національної академії наук.

"Ми відправили 15 скелетів , відправили фотокартки. У нас всього 4 фотокартки збереглося Поля, і ми попросили антропологів і археологів серед 15 скелетів знайти останки людини, що зображена на фото. І ось у один прекрасний момент, роздався дзвінок з національної академії наук, з інституту археології про те, що в склепі номер два останки ідеально підходять для ідентифікації, як останки Поля", – каже директор КП "Етнографічні парки Дніпра" Дмитро Каюк.

Історики вважають: саме завдяки підприємцю місто почало стрімко розвиватися, а регіон став промисловим.

У Севастопольському парку, де сторіччя тому було найбільше міське кладовище, й був похований Олександр Поль, нині планують створити пантеон почесних громадян.

Міський голова Дніпра Борис Філатов висловив сподівання, що наступний День міста мешканці відсвяткують там.

Місто на роботи з пошуку могили Олександдра Поля витратило півтора мільйона гривень. Ці роботи не скасовували попри карантин. 

Наталя Світлова. Олександр Пронський. Дніпро, "5 канал"

Попередній матеріал
Два місяці жили в лісі: депортовані у 1944-1951 роках поділилися спогадами та вшанували жертв репресій
Наступний матеріал
У Мінську Марш героїв збирається рушити до резиденції Лукашенка: почалися масові затримання
Loading...

У Дніпрі чоловік постраждав від саморобної вибухівки – що відомо про його стан

Травмований і знесилений ховався по квітниках – історія порятунку лелеки на Дніпропетровщині

Із зони ООС в лікарні Дніпра доправили двох військовослужбовців – в обох постраждали очі

В опіковому центрі Дніпра розповіли про стан двох потерпілих під час ліквідації пожежі на Луганщині

У Дніпрі депутат "Самопомочі" перейшов до фракції "Європейська солідарність"

Хтось скаржиться, а хтось гардероб оновлює: у лісосмузі біля Дніпра викинули фуру секонд-хенду