Джемілєв
Джемілєв svoboda.org

"Звільнення Криму – це питання існування кримськотатарської нації": Джемілєв пояснив, за кого голосуватиме

Читайте по-русски
Джемілєв також відповів на запитання, що саме зробила українська влада за останні 5 років для кримських татар

В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв пояснив, чому на цих виборах відкрито підтримує чинного Президента Петра Порошенка.

"Порошенко став президентом у 2014 році, коли взагалі стояло питання про існування української держави. Армія була практично на нулі, скарбниця порожня, структури влади були інфільтровані агентами ФСБ та ГРУ на більш як на 30% – це дані ЦРУ, – і частина території – окупована. І  в цих обставинах людині вдалося відстояти незалежність держави і провести якісь реформи. І найцікавіше – що не дивлячись на всі ці складнощі, в нас хоч і невелике, але 3% зростання ВВП. І головне для нас – ставлення Порошенка щодо окупований територій. Із всіх кандидатів найбільше і в основному тільки він говорив про заходи, яких треба вжити, аби звільнити окуповані території. Для нас це життєво важливо, бо питання деокупації – це питання існування кримськотатарської нації. Бо ж зараз Росія проводить ту саму політику, яку вона проводила після першої окупації – витіснення корінного народу і заселення росіянами", – наголосив Джемілєв.

"Тому я сказав. Ми ж завжди на виборах виходили з моральних міркувань, а не через якісь домовленості. Я казав, що навіть якщо мені хтось із небес скаже, що Порошенко на 100% не проходить, я буду вважати своїм моральним обов'язком піти на ці вибори і свій бюлетень опустити за цю людину. Це мій обов'язок. А в реальності як вийде, чи виграє Порошенко, це така справа", – заявив лідер кримськотатарського народу.

Джемілєв також відповів на запитання, що саме зробила українська влада за останні п'ять років для кримських татар.

"Україна може робити те, що може, а не те, що хоче. В цих умовах великих сподівань і не було від держави. Але те, що держава прийняла закон про відновлення прав депортованих (нацменшин – ред.), визнала кримськотатарський народ корінним народом, визнала вищий представницький орган кримських татар Курултай та Меджліс, визнала день спротиву 26 лютого, а  в основному це кримські татари, офіційно 18 травня Днем депортації – все це було зроблено при Президентові Порошенко. Ми за це вдячні. І головне, що і наше МЗС, і сам Порошенко в Генасамблеї ООН, у ПАРЄ постійно піднімають питання корінного народу, питання деокупації, питання арештованих. Тобто робили, що могли, хоча, звісно, хотілося би більше", – підсумував Джемілєв.

Попередній матеріал
Історична трагедія: у Парижі палає легендарний собор Нотр-Дам – відео
Наступний матеріал
У Парижі горить славнозвісний собор Нотр-Дам – відео
Loading...