Геннадій Зубко, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ (2014-2019)
Геннадій Зубко, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ (2014-2019) 5 канал

Звільнення Коболєва вкрай небезпечне – Зубко пояснив чому

Читайте по-русски
Україну спрямовують до ситуації, коли не буде іншого виходу, як купувати електроенергію в Росії та Білорусі, вважає ексміністр ЖКГ

Хаос в енергетичній галузі йде на користь тим, кому вигідне постачання електроенергії з Білорусі та Росії, і через певний час може виникнути ситуація, коли в України не буде іншого виходу, як купувати білоруську та російську електроенергію. Про це в ефірі програми "Час Ч" на "5 каналі" сказав міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України (2014-2019) Геннадій Зубко.

"Сьогоднішнє звільнення Андрія Коболева, як на мене, – вкрай небезпечне. Людина, яка очолювала НАК "Нафтогаз", судилася з "Газпромом", відсудила мільярди доларів у "Газпрома" і далі продовжує з ними судитися для того, щоб виконувався договір транзиту через Україну і відстоює інтереси України – я бачу, що зараз призначається на цю посаду людина, яка казала, що можна купувати газ від російських "незалежних" компаній. Ви бачили десь російські незалежні компанії? Я ні", – зауважив він.

"Зараз ці ігри навколо енергетичної галузі закінчаться дуже погано, тому що – нагадаю – з 1 травня в нас припиняється дія ПСО на постачання теплової енергії багатоквартирних будинків. З 1 травня величезна кількість наших підприємств мають проблему постачання гарячої води, і велика кількість міст є під загрозою того, що з 1 травня не буде постачання гарячої води", – додав Зубко.

"Є і звернення до Кабінету Міністрів щодо продовження терміну дії постанови №867 або врегулювання цього питання, але це все відкладається, як і відклалося питання щодо ПСО до 1 червня по електроенергії, яка залишається на рівні 1,68 грн. Звичайно, можна воювати і з НАК "Нафтогазом", і з енергетичною галуззю і не мати міністра енергетики. До Германа Галущенка немає ніяких претензій, він дуже фаховий юрист, який працював у Мінюсті, але галузь потребує насамперед усе-таки фахового спеціаліста з енергетики", – зазначив ексміністр ЖКГ.

"Цей хаос, який спричиняється в енергетиці, він на жаль, на користь тим, хто приймає такі рішення щодо постачання електроенергії з Білорусі і Росії, яка надходить транзитом з Білорусі в Україну. Ми йдемо до того, що потім хтось з прем'єр-міністрів вийде і скаже – у нас немає іншого виходу, як купувати там електроенергію, бо атомна енергетика вся в регламентних ремонтах, виробництво впало на стільки-то відсотків, ми не маємо можливості виконати свої обіцянки по меморандумам перед містами", – пояснив Зубко.

"Ще хочу сказати, що той закон про житлово-комунальні послуги, який був в грудні проголосований, він так і не був підписаний, а це напряму впливає на формування тарифів, які є економічно обгрунтованими для будь-якого комунального підприємства", – додав він.

Також Зубко прокоментував проблеми, які протягом останнього року виникли в атомній енергетиці.

"Будь-яке питання енергетичних ресурсів залишається політичним питанням. Якщо в 2014-2015 році ми починали опалювальний сезон з того, що відмовлялися від російського газу, російської електроенергії, енергетична галузь працювала з надривом, тому що в нас справді були питання в пікові часи саме недостатності електроенергії і тоді саме атомна енергетика давала можливість вивести Україну на рівень того, щоб і промислові підприємства, і населення, не відчували дефіциту електроенергії. В цей час атомна галузь піднялася до 56-57% в загальному виробництві електроенергії в Україні. Зараз відбувається зворотній рух", – сказав ексміністр.

Дивіться повний запис програми "Час Ч":

Нагадаємо, 28 квітня Андрія Коболєва звільнили з посади голови правління НАК "Натфтогаз України" рішенням уряду, призначивши новим головою правління компанії Юрія Вітренка. Сам Коболєв заявив, що жодних заяв на звільнення не писав.

 

Попередній матеріал
Як у Києві проходить вакцинація людей, старших 65 років – включення
Наступний матеріал
ГРУ РФ, найімовірніше, відповідальна за вибухи на складах зі зброєю для України – прокуратура Болгарії
Loading...