Twitter / Петро Порошенко

Зустріч Порошенка та прем’єра Швеції: стало відомо, про що говорили політики

Україна закликала продовжити санкції проти РФ

Україна закликає європейських партнерів продовжити одразу на рік санкції ЄС проти Росії, яка не виконує своїх зобов'язань у рамках Мінських домовленостей. Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час спільної прес-конференції з прем'єр-міністром Королівства Швеція Стефаном Льовеном, повідомляє "Укрінформ".

"Було б надзвичайно ефективно, якби санкції були введені не на 6 місяців, а на 1 рік. І ми виступили із такою пропозицією до наших європейських партнерів", – заявив Президент.

Порошенко також підкреслив, що Україні потрібна як європейська, так і трансатлантична єдність. Він висловив переконання, що санкції ЄС проти РФ у грудні будуть продовжені.

"Ми абсолютно переконані, що на зустрічі Європейської Ради у грудні санкції будуть продовжені, оскільки, на жаль, ми не спостерігаємо жодного суттєвого прогресу. Росія продовжує надсилати війська, Росія продовжує надсилати озброєння, Росія діє абсолютно безвідповідально. І єдиною можливою реакцією цивілізованого світу має бути продовження санкцій", – заявив він.

Президент зазначив, що Україна також розраховує на принципову позицію Швеції щодо проектів ОПАЛ та Північний потік-2, повідомляє прес-служба Президента. "Оскільки, це є політично вмотивований проект, який немає жодного економічного змісту. І в цій ситуації відкрита дискусія була б дуже ефективною для нас", – зауважив він.

У свою чергу, прем’єр-міністр Швеції наголосив, що його країна визнає та вітає реформи, які вже були зроблені. "За ці два роки ви зробили більше, ніж за два десятиліття з початку незалежності України. Але ми також не повинні забувати, що ще багато важливих реформ треба впровадити", – сказав Стефан Льовен.

Він також підкреслив, що "в ці важкі часи випробувань Швеція стоїть пліч-о-пліч з Україною". "Сьогодні ми обговорили шляхи подальшої підтримки України в її реформах: боротьбі з корупцією, укріпленні верховенства права, децентралізації, а також реформі енергозбереження", – сказав голова шведського уряду.

Порошенко також подякував прем'єр-міністру Швеції Стефану Льовену за плідні переговори і наголосив: "Швеція є нашим надійним партнером і другом".

Повну версію спільної прес-конференції політиків за результатами зустрічі опубліковано на сторінці Петра Порошенка у Facebook.

Як повідомляв 5.ua, у Швецію Порошенко прибув з офіційним візитом.

Попередній матеріал
Сарган повідомила про розповсюдження фальшивих листів від імені ГПУ
Наступний матеріал
Гройсман розповів, від чого залежить надання Україні нового траншу МВФ

Порошенко скоординував із прем’єром Швеції позиції напередодні саміту Європейської ради

Глави МЗС України та Швеції обговорили процедуру лібералізації віз для українців

Зустріч Полторака з очільником Міноборони Швеції: про що домовилися міністри

Розпочався перший за часи незалежності України візит міністра оборони до Швеції

У Швеції в місцевому барі російські шпигуни погрожували офіцеру НАТО – ЗМІ

Швеція не визнає вибори в Держдуму РФ в анексованому Криму