unian.ua

ЗМІ: Новий Президент США успадкує найгірші відносини з Росією

  Російський президент навряд чи змінить свою поведінку до 2018 року, коли в Росії повинні пройти чергові президентські вибори

  На тлі протистояння з Росією в Сирії, Україні та віртуальному просторі новий президент США стане вже четвертим американським лідером, який постане перед Володимиром Путіним і необхідністю стримати Кремль, продемонструвавши силу Білого дому, пише New York Times.

  Як зазначається, за останні чотири роки російський чільник встиг анексувати український Крим, дестабілізувати Схід України, розвіяв американські надії на повалення сирійського президента Башара Асада і влаштував низку кібератак на чиновників США.

  Також цього тижня Путін влаштував свій найсвіжіший гамбіт, призупинивши виконання угоди з Вашингтоном про утилізацію плутонію. Попри те, що США запровадили економічні санкції проти Росії за її агресію проти України, це поки що не змусило Москву заспокоїтися і відступити в Донбасі і покинути Крим. Деякі нинішні і колишні американські чиновники заявляли, що Білий Дім так і не зміг зрозуміти "гіркоту" Путіна через розвал СРСР два десятиліття тому, так само як і його відчуття, що Захід скористався слабкістю Росії. Водночас, вони кажуть, що США майже не впливали на розвиток демократії в Росії чи її бажання застосувати силу в Сирії, України чи ще десь.

  Крім того, критики припускають, що це може закінчитися розрухою сирійської країни, Україна лишиться нестабільною і не зможе наблизитися до Європи, а виконання угод в галузі контролю озброєнь може зупинитися. "Для Путіна і більшості лідерів Росії це антагоністична гра", – додав експерт аналітичного центру Carnegie Endowment Ендрю Вайс.

  З його слів, російський президент навряд чи змінить свою поведінку до 2018 року, коли в Росії повинні пройти чергові президентські вибори. Тому що внутрішня політика Путіна залежить від існування зовнішнього ворога, а саме США.

  Американські чиновники припускають, що Путін, який ще не заявив про свій очевидний намір знову балотуватися, має бажання застосовувати силу, в той час як Білий дім, наляканий війнами в Іраку і Афганістані, не готовий. 

  "Він продовжить тиснути, допоки не зіштовхнеться з серйозним спротивом, а такого поки не було", – додав співрозмовник видання. В очах нинішніх і колишніх чиновників США, Сирія найяскравіший приклад. Вашингтон цього тижня оголосив про зупинку переговорів з Росією щодо перемир'я.

  "Вони лишають після себе пустелю і називають це миром", – сказав держсекретар США Джон Керрі. Експерти вважають, що Алеппо, яке бомбардують війська Росії і режиму Асада, швидше за все, зазнає поразки. Але війна, яка триває вже шість років, буде далі тиснути на Асада на чолі зменшеної, розбитої, роздробленої країни. Американські чиновники кажуть, що Білий дім ще не вирішив, що робити далі з Сирією, але мало хто чекає від Обами зміни в стратегії в останні місяці на посаді. 

  Нагадаємо, у МЗС РФ знову спробували виправдати перебування російських військ на сході України.

  Попередній матеріал
  Грузинський політолог: Саакашвілі з грузинської політики нікуди не йшов
  Наступний матеріал
  Сьогодні розпочинається синхронне розведення військ біля Петрівського – Марчук
  Теги:
  Loading...

  Унікальна операція: У США морському піхотинцю пересадили донорські кінцівки

  У США евакуювали літак через Samsung Galaxy Note 7

  Росія призупинила співпрацю з США щодо ядерних випробувань

  Пентагон: Авіація США має невід'ємне право на самозахист у відповідь на російські С-300