фото Громадське ТВ

Сьогодні розпочинається синхронне розведення військ біля Петрівського – Марчук

  Питання синхронного розведення військових підрозділів біля Станиці Луганської "буде залежати від того, як пройде розведення біля Петрівського

  Сьогодні, 7 жовтня, об 11:00 має розпочатися синхронне розведення військових у районі Петрівського. 
  Про це розповів представник України в безпековій підгрупі Тристоронньої контактної групи Євген Марчук, пише "Українська правда".

  "Сьогодні об 11 годині має бути розпочате синхронне розведення військових підрозділів біля Петрівського", – сказав він.

  "Для надійного контролю саме за синхронністю розведення і неухильним виконанням всіх інших умов на місці знаходиться група українських офіцерів із СЦКК на чолі з генералом Борисом Кременецьким, а також спостерігачі СММ ОБСЄ", – додав Марчук.

  За його словами, питання синхронного розведення військових підрозділів біля Станиці Луганської "буде залежати від того, як пройде розведення біля Петрівського, і головне, чи буде витриманий бойовиками режим тиші і всі інші умови, в тому числі розмінування і допуск спостерігачів СММ ОБСЄ і СЦКК до всієї території визначеної ділянки біля Станиці".

  "Ділянки для відведення військ на 1 кілометр обиралися нашими військовими з урахуванням всіх можливих ризиків, але при обов'язковому виконанні погоджених умов відведення", – сказав він.

  За словами Марчука, погодження відбувається на всіх щаблях: "Відбувається довгий ланцюг погоджень від штабу АТО до Генерального штабу ЗС України, МЗС, коли необхідно то і з спецслужбами, ну і, безумовно, з найвищими політичними інстанціями".

  "Це звичайна підготовча рутина і інколи не менш складна, ніж сам переговорний процес. Мінські переговори це не самодіяльність українських переговорників", – сказав він.

  Щодо Станиці Луганський Марчук зазначив, що там "точкою, навколо якої сформовано зону відведення військ, є зруйнований міст через Сіверський Донець".

  "Там не квадрат, а багатогранник, більш схожий на коло з радіусом 1 кілометр", – пояснив він.
  Марчук також спростував заяви голови Луганської ОДА про те, що з розведенням військ Україна втратить Щастя і ТЕС і Станицю Луганську.

  "Про залишення Станиці Луганської мова взагалі не йде і ніколи не йшла. Така постановка питання для неї була несподіваною. Головна ідея – зробити так, щоб на 1 кілометр бойовики відійшли від лінії зіткнення і щоб дистанція між озброєними людьми по обидві сторони лінії фронту збільшилась вдвічі", – зазначив він.

  Як інформував 5.ua, за минулу добу російсько-окупаційні війська 30 разів відкривали вогонь по позиціях українських захисників.

  Попередній матеріал
  ЗМІ: Новий Президент США успадкує найгірші відносини з Росією
  Наступний матеріал
  Передача першої партії зимового однострою для працівників Нацполіції України від уряду Японії – завершено
  Теги:
  Loading...

  Луганське: Бойовики намагаються вивести бійців АТО на вогневий "діалог"

  Штаб АТО: Найбільше обстрілів на Маріупольському напрямку, поблизу Павлополя працює снайпер

  Нардеп: Те, що земля не є товаром – це комунізм, але мораторій поки що потрібен

  Мораторій на продаж землі потрібен максимум на півроку для запровадження земельного ринку – експерт