Міністерство енергетики та вугільної промисловості

"Зліплено з лайна і паличок": адвокати прокоментували підозру ексміністру енергетики Демчишину

  Читайте по-русски
  Новіков зауважив, що кадрові призначення на державних шахтах, які інкримінують Демчишину, готувалися ще попереднім міністром енергетики

  Президент Володимир Зеленський публічно тисне на правоохоронну систему, вимагаючи сфабрикувати нову підозру п'ятому президенту України Петру Порошенку у "вугільній справі" – про це заявили адвокати Порошенка. Крім того, Ілля Новіков та Ігор Головань прокоментували підозру ексміністру енергетики Володимиру Демчишину, назвавши її чернеткою "підозри" для Порошенка, зліпленою "з лайна і паличок", повідомляє пресслужба "Європейської Солідарності".

  "Минулого тижня ми почули заяву від одного з депутатів партії "Слуга народу" про те, що до кінця року нібито за його відомостями очікується підозра Петру Порошенка у зв'язку з так званою "вугільною справою". І ось ця підозра, про яку повідомили Демчишину, є частиною "вугільної справи". Завдяки цій публікації ми тепер можемо поглянути зсередини, як цю підозру п'ятому Президенту Порошенку вони збираються готувати", – зазначає адвокат Новіков.

  На його думку, щойно ситуація з енергетичною кризою та з віяловими відключеннями, до яких Україна напередодні зими дуже близько, матеріалізується, влада спробує перевести стрілки на Порошенка.

  "Перша частина цього сюжету зводиться до того, що було "чудове вугілля з ПАР", яке могло б повністю змінити вугілля з окупованих частин Донбасу, але не замінило через "провокації, які влаштували невстановлені особи з-поміж вищого політичного керівництва України". Цю частину Демчишину їм незручно пришити, оскільки йдеться про події, коли він ще не був міністром. Натомість другу частину на нього покладають за повною програмою", – пояснює Ілля Новіков.

  З посиланням на результати експертиз, правник зазначив, що вугілля з ПАР не було належної якості:

  "Нам намагаються сказати, що експертиза нібито проведена неякісно, ​​але в нас документи, які підтверджують, що вугілля справді не горіло. Не в лабораторних умовах, а в справжнісіньких котлах. Це протокол технічної наради, яка відбувалася в листопаді на Зміївській ТЕЦ. Тут підтверджується, що, будучи завантаженим у котел, це вугілля плавилося, засмічувало фільтр і призводило до того, що в результаті котел міг повністю зупинитися. Це те вугілля, яке везли з ПАР, якого у будь-якому випадку було мало. Але це подається як частина історії".

  Новіков зауважив, що кадрові призначення на державних шахтах, які інкримінують Демчишину, готувалися ще попереднім міністром енергетики.

  "Саме з "лайна і паличок" зліплено цей документ. Видно, що ліпили його нашвидкуруч на колінці. Видно, що ліпили це так зване повідомлення про підозру під тиском", – додає адвокат Ігор Головань.

  "Ці політичні переслідування здійснюються вже більше 2,5 років. Президент Зеленський – а ми маємо про це надзвичайно багато свідчень – особисто проводить наради і тисне на прокурорів та слідчих, щоб вони щось придумали проти п'ятого президента і лідера опозиції Петра Порошенка", – зазначає Головань.

  "Притягнення завідомо невинної особи до кримінальної відповідальності – це, в свою чергу, є кримінальним злочином, за який ті люди, які підписали цей папірець, повинні будуть відповідати", – зазначив Головань.

  Він наголосив, що Петро Порошенко, будучи президентом у 2014 році, реалізуючи відповідно до Конституції України свої повноваження, зокрема в питаннях енергетики, своє завдання виконав.

  "А тепер, коли ми бачимо абсолютну некомпетентність влади і безпорадність у цій енергетичній кризі, ми бачимо навіть з учорашнього відео президента Зеленського, що він особисто тисне на правоохоронців і змушує їх готувати ось такі документи", – зауважує адвокат.

  Ілля Новіков наголошує: Україна вичерпала запас міцності, створений командою попереднього президента, завдяки якому були пройдені попередні два опалювальні сезони:

  "Це результат того запасу, тієї подушки енергетичної безпеки, яку Україна напрацювала за 5 років каденції Петра Порошенка. Її вистачало на дві зими. На зиму 2021-2022 її вже не вистачає. Тому, якщо найближчими тижнями, як нам кажуть депутати Зеленського, ми дійсно почуємо про підозру, яку правоохоронні органи президента Зеленського підготували Петру Порошенку, це буде саме цей документ. Вибачте, але іншого "лайна" та інших "палиць" у ДБР для вас немає", – констатує Новіков.

  "Ми фіксуємо ретельно всі дії як президента Зеленського, так і тих людей, на яких він тисне. Жоден з них не залишиться непоміченим. Жоден з них не уникне відповідальності. Прийде час, і жоден з них не уникне відповідальності. І суд буде", – підсумовує Ігор Головань.

  Попередній матеріал
  Депутата Дмитрука офіційно виключили з фракції "Слуга народу"
  Наступний матеріал
  Одна поїздка коштуватиме 20 гривень: у Києві з 1 січня зростуть тарифи на громадський транспорт
  Loading...