Володимир Зеленський
Володимир Зеленський 5 канал

Зеленський запропонував Верховній Раді передати йому в підпорядкування Нацгвардію

  Читайте по-русски
  Із закону про НГУ можуть виключити всі згадки про міністра внутрішніх справ і МВС

  Володимир Зеленський запропонував вивести Національну гвардію із системи підпорядкування Міністерству внутрішніх справ – і передати президенту. Текст законопроєкту №1007 був оприлюднений на сайті Верховної Ради і визначений як невідкладний.

  Глава держави пропонує вилучити всі згадки про міністра внутрішніх справ у частині, де йдеться про управління, а керівництво відомством координувати безпосередньо по лінії президента – командувачем Нацгвардії.

  Командувач призначається на посаду і звільняється з посади президентом України. Про будь-який контроль за цим призначенням з боку уряду або парламенту – в проєкті закону не згадується.

  У пояснювальній записці до законодавчої ініціативи необхідність такого рішення пояснюється тим, що в умовах особливого періоду керівництво військовими формуваннями (Нацгвардією) – не належить до сфери внутрішніх справ, а перебуває у підпорядкуванні глави держави.

  Крім того, в обґрунтуванні є посилання на рішення Конституційного Суду від 25 лютого 2009 року  № 5-рп/2009  яке "дає підстави вважати, що ВР, президент, Кабмін мають окремі конституційні повноваження у сферах національної безпеки і оборони, але лише президент наділений конституційними повноваженнями здійснювати керівництво в цих сферах".

  Нагадаємо, сьогодні Зеленський офіційно представив нового міністра оборони Андрія Загороднюка.

  Попередній матеріал
  Новий Кабмін допускає проведення перепису населення у 2019-му
  Наступний матеріал
  ГПУ закрила провадження проти першого віце-спікера часів Януковича – Управління спецрозслідувань
  Loading...