Олег Татаров
Олег Татаров pravda.com.ua

Зеленський відмовився звільняти Татарова з Офісу президента

  Читайте по-русски
  Президент відповів на петицію, яка набрала понад 25 тис. голосів

  Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію з вимогою звільнити заступника голови Офісу президента Олега Татарова, яка раніше набрала необхідні 25 тис. підписів. Про це мовиться у відповіді на офіційному сайті глави держави.

  У відповіді Зеленський відхилив вимогу автора петиції. Свою відмову звільняти Татарова він аргументує посиланням на Конституцію.

  "Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством", – мовиться у відповіді.

  Також зазначається, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

  Водночас автор петиції, очільник "Центру протидії корупції", Віталій Шабунін вже назвав брехнею аргумент Зеленського, чому Татаров не може бути звільненим. Він нагадав про указ Зеленського про звільнення 2020 року заступника голови ОП Сергія Трофімова.

  "Це дешева брехня, адже президент України має повне право звільняти заступника голови ОП – і Зеленський неодноразово цим правом користувався. Тож дискусію про "цінності" чинного президента остаточно закрито", – каже Шабунін.

  Як відомо, Зеленський призначив Татарова заступником голови Офісу президента 5 серпня минулого року. Проти призначення Татарова в Офіс президента виступила ініціативна група постраждалих під час Революції Гідності. Річ у тім, що Татаров під час подій Євромайдану працював у Міністерстві внутрішніх справ.

  Після цього глава Офісу президента Андрій Єрмак пояснив, що звинувачення на адресу Татарова "не мають жодного відношення до його нинішньої роботи в ОП, оскільки є подіями чотирирічної давнини".

  На початку грудня 2020 року НАБУ повідомило, що Татаров фігурує у справі про розкрадання майна Національної гвардії. Однак оголошення йому підозри затягнулося через те, що генеральна прокурорка Ірина Венедіктова раптово змінила прокурорів у цій справі.

  Зрештою, Татарову оголосили підозру, але через шість днів Офіс генпрокурора передав справу Татарова з НАБУ до СБУ, завдяки чому Татаров уникнув арешту.

  Попередній матеріал
  На окупований Донбас прибули російські інструктори для підготовки бойовиків – розвідка
  Наступний матеріал
  У КМДА попередили про різке збільшення тарифів на тепло і гарячу воду
  Loading...

  Зелений краш-тест: чи вдасться Тищенку "відмазатися" від скандалу – Сергій Стерненко в "Час Ч"

  Татаров знову через суд намагається скасувати собі підозру – ЦПК

  Руслан Рябошапка в "Рандеву": "Справжній Зеленський, імовірно, там, де захищає Татарова, Венедіктову і всю цю компанію"

  Суд відмовив заступнику голови ОП Татарову в оскарженні підозри

  Офіс генпрокурора відкрив кримінальне провадження проти керівництва ОП – депутат

  Що для президента Зеленського важливіше: "Татарови" чи стабільність трону – "Час Ч"