Володимир Зеленський у Верховній Раді
Володимир Зеленський у Верховній Раді 5 канал / Час. Підсумки тижня

Зеленський ветував повернення конкурсів на держпосади – через Вітренка

  Читайте по-русски
  Зв'язок із непризначенням міністра енергетики підтвердив Денис Шмигаль

  Володимир Зеленський ветував закон про відновлення конкурсів на зайняття посад державної служби. Їх припинили проводити навесні 2020 року через запровадження карантину.

  Як запевнили в Офісі президента – глава держави підтримує відновлення конкурсів, але хоче вилучити із закону норми щодо обмеження виконання повноважень заступниками міністра, якщо сама посада міністра є вакантною.

  "Володимир Зеленський звертає увагу Верховної Ради, що положення, у яких ідеться про виконання першим заступником міністра чи заступниками міністра (у період, коли посада міністра є вакантною) лише окремих повноважень міністра, є неприйнятними, адже порушують конституційні норми щодо призначення за поданням прем'єр-міністра членів уряду України", – мовиться в повідомленні.

  Сам хазяїн Банкової заявив: "Якщо протягом тривалого часу народні депутати не призначають міністра – а таке не раз у нас бувало, – ці норми закону призведуть до паралічу діяльності всього міністерства. У країні, яка воює та бореться з коронакризою, коли рішення треба прийняти негайно, таке неприпустимо".

  Голова уряду Денис Шмигаль, виступаючи у Верховній Раді, підтвердив, що питання до закону виникли, зокрема, через ситуацію із довгим непризначенням міністра енергетики – його обов'язки виконує Юрій Вітренко.

  "Ветування його відбулося через те, що некоректно були виписані повноваження виконувачів обов'язків міністрів на час відсутності міністрів на посаді. Тобто фактично даний законопроєкт не розблоковує роботу Міністерства енергетики і залишає без можливостей виплати заробітної плати всю енергетичну галузь, це близько 50 тисяч людей, які на сьогодні не мають підписаних річних бюджетних програм", – зазначив прем'єр-міністр.

  Попередній матеріал
  Україна не планує відмовлятися від Мінських домовленостей – Резніков
  Наступний матеріал
  У Єгипті в ДТП потрапив автобус з українськими туристами – у МЗС розповіли, що є травмовані
  Loading...