Коронавірус
Коронавірус 5 канал

Зеленський підписав закони про протидію коронавірусу та про спрощення закупівель ліків – що передбачають

  Читайте по-русски
  З 17 березня припинено роботу метрополітену в українських містах, а з 18 березня з 12:00 припинено залізничне сполучення між областями

  Президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про боротьбу з коронавірусною інфекцією (COVID-19)". Повідомлення про повернення законопроєкту з підписом президента розміщено на сайті Верховної Ради.

  Нагадаємо, 17 березня Рада прийняла законопроєкт № 3219 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)".

  Документом передбачена кримінальна та адміністративна відповідальність за порушення заходів запобігання поширенню інфекційних захворювань.

  До 3 квітня по всій Україні оголошено карантин через пандемію коронавірусу. Українцям не рекомендують виходити з дому. У низці міст припинено роботу торгових і розважальних закладів.

  З 17 березня припинено роботу метрополітену в українських містах, а з 18 березня буде припинено залізничне сполучення між областями.

  Окрім цього, Зеленський підписав закони про спрощення закупівель ліків. Зокрема, глава держави підписав закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підвищення доступності лікарських засобів, медичних виробів та інших товарів, які закуповуються за кошти державного бюджету, та створення умов для закупівель у сфері охорони здоров'я за кошти державного бюджету" (№ 2539). Відповідна інформація зазначена в картці законопроєкту.

  Згідно із цим законом:

  • в Україні буде створена стратегічна закупівельна організація, яка має забезпечувати ефективні закупівлі медичних товарів коштом держбюджету, застосовуючи при цьому провідні практики та механізми спеціалізованих організацій. Це буде юридична особа з достатніми матеріально-технічними ресурсами та досвідченими фахівцями, а також особливим порядком фінансування та здійснення закупівель, яка буде продовжувати вже існуючий досвід спеціалізованих організацій, реалізуючи делеговані повноваження Міністерства охорони здоров'я України щодо здійснення закупівель.
  • Запроваджується також низка податкових пільг під час закупівель лікарських засобів та медичних товарів.
  • Зокрема, звільняються операції із закупівлі медичних товарів за кошти державного бюджету від оподаткування податком на додану вартість.
  • Закон передбачає нерозповсюдження положень податкового законодавства про необхідність нарахування компенсуючих податкових зобов'язань та пропорційне віднесення сум податку на додану вартість до податкового кредиту на операції, звільнені від оподаткування податком на додану вартість відповідно до цього законопроєкту.
  • Запроваджуються положення про нерозповсюдження низки різниць, що виникають при здійсненні фінансових операцій, на операції Закупівельної організації з безоплатного постачання (розподілу) медичних товарів, придбаних такою організацією за кошти державного бюджету або кошти грантів (субгрантів) Глобального фонду.
  • Законом звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України медичних товарів, що закуповуватимуться за кошти державного бюджету спеціальним суб'єктом – Закупівельною організацією.
  • Закон також усуває перешкоди, зумовлені особливостями адміністрування податку на прибуток підприємств, що можуть суттєво ускладнити можливість ефективної діяльності єдиної національної закупівельної організації.

  Окрім того, президент підписав Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на підвищення доступності лікарських засобів, медичних виробів та інших товарів, які закуповуються особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров'я" (№ 2538). Відповідна інформація зазначена в картці законопроєкту.

  Закон створює засади залучення закупівельної організації до здійснення закупівель медичних товарів за кошти державного бюджету. Міністерство охорони здоров'я України залишається при цьому головним розпорядником бюджетних коштів. Закупівельна організація здійснюватиме закупівлі медичних товарів за кошти державного бюджету в рамках програм, які буде визначено як стратегічні. Закупівельна організація отримуватиме бюджетні кошти від МОЗ та виступатиме замовником у розумінні Закону України "Про публічні закупівлі": проводитиме процедури закупівель, укладатиме від власного імені договори про закупівлю, ставатиме власником лікарських засобів та інших медичних товарів та організовуватиме отримання відповідних товарів кінцевими споживачами – лікувально-профілактичними закладами.

  Перелік медичних товарів, які можуть закуповуватися за кошти державного бюджету, передбачається затвердити постановою Кабміну.

  Як повідомляв 5.UA, спалах нового коронавірусу було зафіксовано наприкінці грудня 2019 року в найбільш густонаселеному місті Центрального Китаю – 12-мільйонному місті Ухань. Всесвітня організація охорони здоров'я визнала її надзвичайною ситуацією міжнародного масштабу, охарактеризувавши як епідемію з численними осередками. В Україні наразі зафіксовано 14 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них два – летальних. У країні оголошено загальнонаціональний карантин, який триватиме до 3 квітня.

  Попередній матеріал
  Долар зріс на 53 копійки, а за євро доведеться віддати майже 30 грн – курс НБУ
  Наступний матеріал
  В Україні припинили внутрішнє пасажирське сполучення
  Loading...
  В Україні припинили внутрішнє пасажирське сполучення

  В Україні припинили внутрішнє пасажирське сполучення

  У Чернівецькій ОДА розповіли про стан дітей, у яких виявили коронавірус

  У Чернівецькій ОДА розповіли про стан дітей, у яких виявили коронавірус

  У Генштабі надали рекомендації щодо протидії поширення коронавірусу серед військовослужбовців

  У Генштабі надали рекомендації щодо протидії поширення коронавірусу серед військовослужбовців

  В 11 містах світу організували точки-хаби, з яких вивозитимуть українців безкоштовно або за пільгами

  В 11 містах світу організували точки-хаби, з яких вивозитимуть українців безкоштовно або за пільгами

  В Євросоюзі погодили закриття кордонів для іноземців

  В Євросоюзі погодили закриття кордонів для іноземців

  У львівській лікарні вже 24 особи з підозрою на коронавірус – стан стабільний (оновлено)

  У львівській лікарні вже 24 особи з підозрою на коронавірус – стан стабільний (оновлено)