Володимир Зеленський
Володимир Зеленський president.gov.ua

"Зеленський на гачку?": чи можуть росіяни шантажувати зрадника через злив спецоперації "вагнерівців" – "Стоп Реванш"

Читайте по-русски
Після витоку інформації з ОПУ росіяни так само міцно схопили Зеленського, як колись Кучму в справі з "плівками Мельниченка", вказують журналісти

Кожен президент України мав свій мегаскандал, який ламав його політичну кар'єру. У Кравчука – банкрутство Чорноморського пароплавства та ліквідація ядерної зброї. У Кучми – вбивство Гонгадзе та плівки Мельниченка, розповідають автори програми "Стоп Реванш" на "5 каналі".

Спливло 20 років, і тепер вже шостий президент України Володимир Зеленський може хіба позаздрити Кучмі. Адже проти нього не якісь змонтовані записи – цілий зрив спецоперації української розвідки міжнародного масштабу за назвою "вагнергейт".

"Йде абсолютний саботаж, вони (влада – ред.) навіть не хочуть відкривати справу, тому що знають, що закрити не буде що. Там насправді є склад злочину, який будуть розслідувати. Будуть свідчення, які будуть доводити про склад злочину", – коментує небажання ДБР відкривати кримінальне провадження нардеп восьмого скликання Андрій Тетерук.

Щоб встановити істину, потрібно допитати свідків та відкрити документи з грифом "таємно" на засіданні Тимчасової слідчої комісії, але розслідування блокується і рівні ТСК. Загалом зусиллями депутатів від "Слуги народу", засідання ТСК переносилося вже чотири рази. Паралельно блокується входження до ТСК представників фракції "Голос" та "Європейська Солідарність". 

"Якби Василь Бурба під протокол згадав про цю нараду: про президента України, Андрія Єрмака, Руслана Демченка, які були присутні на цій нараді, то депутати змушені були би їх викликати на ТСК, а депутати не хочуть викликати нікого з цієї наради", – розповідає народний депутат України шостого скликання Віктор Уколов.

А от покази офіцерів – підстава для порушення кримінального провадження, і, можливо, запуску процедури імпічменту главі держави. У належний час Зеленський залишить посаду президента, а за 111-ю статтею "За зраду" терміну давності нема.

"Покази свідків кожного разу підтверджують різні деталі тієї загальної картини, яка була викладена. Ну і, звичайно, що це вже не просто дані джерел. Це вже люди з посадами, іменами, ці матеріали може використовувати будь-який слідчий", – наголошує головний редактор сайту "Цензор", який першим написав про зрив спецоперації з затримання бойовиків "Вагнера", Юрій Бутусов.

Зараз інтрига полягає не в розслідуванні деталей зриву спецоперації, адже подробиці знають іноземні спецслужби та навіть закордонні журналісти. Головне – ім'я зрадника. Ймовірно, ним міг стати Руслан Демченко – перший заступник секретаря РНБО.

"Руслан Демченко є одним із агентів впливу РФ саме в оточенні президента. Він один з керівників РНБО, але наскільки мені відомо, його допитів не проводили, ніяких слідчих дій стосовно нього не проводилось, тому це питання до контррозвідки", – каже політексперт Тарас Березовець.

Проте скинути відповідальність на клерка-зрадника теж не вдасться, бо саме Зеленський, як президент, мав скасувати операцію проти "вагнерівців" наказом із грифом "таємно". А якщо вчинив не за процедурою, то втратив імунітет перед переслідуванням. 

"План затверджений, але нема жодного наказу на скасування. Якщо би був наказ на скасування, це можна було би критикувати, обговорювати – але це було б політичне рішення, яке в межах повноважень ухвалено президентом, верховним головнокомандувачем. Але в даному випадку цього не було! Президент спочатку мав інформацію про цю операцію, та її не скасував, а потім раптово інформація була злита. Інформація про неї була передана іноземним спецслужбам", – пояснює Юрій Бутусов.

Після витоку інформації з Офісу президента ініціативу перехопив ворог. І тепер росіяни так само міцно схопили Зеленського, як колись Кучму в справі з "плівками Мельниченка". Тоді їм вдалося зірвати інтеграцію України в НАТО. Що захочуть тепер в обмін на компроментуючі документи?

"Людина, яка порадила президенту тотальне заперечення, ця людина саме і дала старт цій російській спецоперації по дестабілізації ситуації в Україні", – переконаний заступник голови СБУ в 2014 році Андрій Левус.

Вже теперішні наслідки "вагнергейту" руйнівні для національної безпеки. І збільшення кількості загиблих на фронті – прямий наслідок зради на Банковій. Після зриву "операції вагнерівців" Пентагон фактично припинив ділитися з Україною розвідданими: сателітні знімки того, що відбувається на Донбасі; концентрація техніки, тощо. Зараз усе це припинилось, і це є прямий наслідок дій української влади.

Опозиція заявляє, що не дасть поховати цю історію і доведе її до суду. Питання тільки – хто сяде до тюрми? Чи здасть президент Зеленський російського "крота", чи візьме провину за тяжкий злочин на себе? Паніка, яка охоплює Банкову щоразу після оприлюднення нових подробиць, свідчить: там знають про сумні перспективи Зе-президента, підсумовують журналісти "Стоп Реваншу".

Попередній матеріал
"Стрілець поводився дуже алогічно": експерт пояснив, що не так у діях нападника
Наступний матеріал
Заборона селфі, кросівок, істотні обмеження прав жінок і показові страти: ситуація в Афганістані
Loading...