Максим Микитась
Максим Микитась pravda.com.ua

Засідання щодо обрання запобіжного заходу Микитасю почалося з запізненням – що відомо – включення

Читайте по-русски
Микитась заявляє, що цією справою Офіс президента чинить на нього тиск через справу Татарова

Двогодинну перерву оголосили в судовому засіданні з обрання запобіжного заходу колишньому власнику компанії "Укрбуд" екснардепу Максиму Микитасю. За цей час його захисники мають ознайомитися з матеріалами клопотання. Сам Микитась прибув до зали суду із запізненням, каже, щойно отримав повістку. Щодо підозри про причетність до викрадення юриста – Микитась каже, не винен, а потерпілого взагалі не знає. Деталі щодо засідання можемо почути від кореспондентки "5 каналу" Олени Рибінської. 

Щойно Микитась прибув до будівлі Шевченківського суду – заявив, що не винен. Його звинувачують у справді щодо замовлення викрадення юристу. Слідство переконує, що юрист пов'язаний саме з будівельною справою.

Сам же Микитась переконує, що повістку про виклик до суду отримав пізно, а також вказав, що Офіс президента тисне на нього через те, що той свідчить проти заступника глави ОП Олега Татарова.

Від вчорашнього вечора у Микитася змінилися адвокати, тому сторона захисту просила три дні для ознайомлення з матеріалами справи, прокурори ж назвали прийнятним часом пів години. У підсумку суд надав адвокатам екснардепа дві години на ознайомлення з матеріалами справи і оголосив перерву.

О 19:23 засідання мало відновитися.

Прокуратура та Нацполіція переконують, що справа щодо можливої причетності Микитася до справи щодо викрадення юриста не стосується справи щодо квартир для Нацгвардії.

Оновлення. Засідання у справі відновилося. Відразу після цього адвокати Микитася повідомили, що за 2 години не змогли ознайомитися з матеріалами справи, тому говорити про підготовку правової позиції не можна. Вони просять надати достатній час, враховуючи кількість аркушів і людські можливості – щонайменше до обіду завтрашнього дня. Микитась підтримав своїх адвокатів, адже попередній захисник відмовився від захисту і нові адвокати мають ознайомитися.

Прокурори заперечують проти таких дій та наполягають на продовженні засідання і обранні запобіжного заходу.

Суддя наголосила, шо матеріали справи можуть бути вручені підозрюваному і без таких дій щодо адвокатів. Тому порушення закону немає.

Адвокати наголошують, що під час двогодинної перерви виявили нечіткі сторінки справи, тобто надані неналежні копії, що унеможливлюють ознайомлення з матеріалами справи.

Крім того адвокати заявляли про відвід судді, адже вбачали в їхніх діях упередженість. Своє незадоволення вони виклали в заяві, де зазначили, що судді надали їм недостатньо часу для ознайомлення з матеріалами справи, а також відмовили у витребуванні документів і виклику свідків на засідання. 

Заява щодо відводу буде розглянута завтра о 9:00 і наразі унеможливлює подальший розгляд справи.

Прокурори все це не коментують. Максим Микитась же назвав усе фальсифікаціями та провокаціями. І пообіцяв захищатися в правовому полі.

Олена Рибінська, "5 канал"

Попередній матеріал
В Хорватії третю добу не припиняються підземні поштовхи – яка ситуація в країні
Наступний матеріал
"Це влада диверсантів": депутат про дії уряду щодо боротьби з коронавірусом
Loading...

Поліція проводить обшуки в будинку екснардепа Микитася – що відомо

Скандальний забудовник Микитась стверджує, що передав "слугам народу" $2 млн на вибори в обмін на підтримку в ОП

Голова "Укрбуду" Микитась вийшов із СІЗО

Фахівець "зі схем" Укрбуду: Микитась про роль Татарова у справі (оновлено)

Заступник глави ОПУ Татаров фігурує у справі Микитася – Центр протидії корупції

НАБУ оголосило ще одну підозру екснардепу Микитасю