Twitter / МЗС України

Засідання Ради голів МЗС ОБСЄ: головні меседжі, виступи учасників та наслідки для України

Попри підтримку України, європейські дипломати не готові до більш рішучих дій, тому спільної заяви у ході переговорів вироблено так і не було

Росія традиційно блокує ухвалення будь-яких різких заяв від ОБСЕ щодо війни на Донбасі, тому і дводенний саміт на рівні міністрів, що відбувся у Гамбурзі, обмежився стриманими репліками про необхідність політичного розв'язання конфлікту. Про це повідомляє "5 канал".

Саме конфліктом європейські дипломати продовжують називати російську агресію, жертвами якої натепер стали вже щонайменше 10 тисяч українців.

Повна та безкомпромісна реалізація Мінських домовленостей - єдиний шлях до миру на українській землі. Такі слова ледве не щохвилини лунали за столом переговорів у перший день саміту ОБСЄ. Втім, до спільної заяви так і не дійшло.

Ще до початку зустрічі голова українського МЗС Павло Клімкін заявив, що Росія блокує ухвалення декларації, адже із позицією інших учасників саміту не погоджується. Документ замінили заявою голови МЗС Німеччини, яка нині головує в ОБСЄ.

"Мінські домовленості засвідчили шлях до мирного розв'язання проблеми. Зараз їх реалізація просувається надто повільно. Ми продовжуємо працювати над стабілізацією ситуації і намагаємося не втрачати можливостей вирішити це питання політичним шляхом. Водночас намагаємося знайти нові інструменти для повного припинення вогню. Я не маю ілюзій і не вірю в те, що такий політичний конфлікт можна розв'язати за один вечір", - зазначив чільник німецького МЗС Франк-Вальтер Штайнмайєр.

Twitter / МЗС України

Посилення ролі ОБСЄ у врегулюванні кризи на сході України Павло Клімкін та Франк-Вальтер Штайнмайєр обговорили на двосторонній зустрічі. Німеччина вкотре закликала Москву надати міжнародним спостерігачам безперешкодний доступ у роботі на тимчасово непідконтрольних Україні територій. Решті ж учасників саміту голова вітчизняного МЗС нагадав, що саме російська агресія призвела до безпекової кризи в Європі.

"Кількість жертв російської агресії в Україні вже досягла 10 тисяч. Сотні людей - у пастці на окупованих територіях Донбасу та Криму. Безпекова криза в Європі, яка виникла через російську агресію в Україні, триває. Спільні зусилля міжнародної спільноти, зокрема санкції, не переконали Росію в необхідності припинити конфронтацію", - підкреслив Клімкін.

Продовжувати роботу у нормандському форматі та Тристоронній контактній групі в Гамбурзі закликали і Сполучені Штати. Вони наполягають - не зволікати.

"Конфлікт на Донбасі та окупація Криму тривають задовго і вже призвели до величезних людських жертв з обох боків лінії зіткнення. Покласти край стражданням людей та вийти з глухого кута - в інтересах кожного. Саме тому Сполучені Штати підтримують участь Франції та Німеччини у "нормандському форматі". Ми рішуче підтримуємо також формат Тристоронньої контактної групи", - заявив держсекретар Джон Керрі.

Свою підтримку Україні висловили й інші учасники саміту. Вони сподіваються, що на звільнених територіях відновиться мир.

Варвара Міранкова, "5 канал"

Попередній матеріал
Корпорація Microsoft придбала популярну соцмережу за понад $25 млрд
Наступний матеріал
Безвіз з ЄС почне діяти не раніше кінця квітня 2017 року - експерт

Клімкін розповів, скільки часу потрібно ЄП для затвердження безвізу з Україною

Штайнмайєр і Клімкін поговорять про Україну до початку засідання Ради голів МЗС ОБСЄ

Напередодні конференції ОБСЄ Штайнмаєр розкритикував російську агресію в Україні

Могеріні: Анексія Криму та агресія Росії проти України – кричуще порушення принципів ОБСЄ