5 канал

Зараз в Україні взагалі немає спецслужб – генерал-майор СБУ

Читайте по-русски
Віктор Ягун вважає, що через відсутність реформ відбувається деградація спецслужби

Служба безпеки України потребує кардинальних змін і позбавлення невластивих спецслужбі функцій разом із запровадженням парламентського контролю за її діяльністю. Про це в ефірі програми "Час Ч" на "5 каналі" сказав генерал-майор запасу СБУ, заступник голови СБУ (2014-2015) Віктор Ягун.

Він прокоментував затримання полковника СБУ Юрія Расюка за підготовку вбивства начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова нібито на замовлення колишнього начальника Головного управління по боротьбі з корупцією служби Дмитра Нескоромного.

"Журналісти і всі, хто освітлюють цю тему – вони дуже змістили акценти. Акценти треба ставити не на тому, що там відбувається, а на тому, що в нас спецслужби немає в природі. І ця структура (СБУ – ред.) не виконує функцій, які мала б виконувати", – сказав Ягун.

"Хотілось би вірити, що в нас буде дієвий контроль з боку громадськості через парламентський контроль за цією структурою", – зазначив колишній заступник голови СБУ.

"Це деградація структури. Ще 7 років тому була можливість розпочати кардинальні зміни, а вони були затягнуті… Немає реформи, немає поступу вперед, не забрані ті функції, які заважають справжній спецслужбі працювати. І частина структури займається не тим, чим треба. Вони виконують функції, які не властиві спецслужбі. І власне, через це там і йде і розподіл коштів, і намагання влізти в бізнесові структури, і вирішення між собою питань", – наголосив Ягун.

Окремо він зазначив, що скандал розгорнувся навколо "небойових" підрозділів СБУ.

"Подивіться, скандал стосується не підрозділів, які справді воюють – контррозвідки, захисту державності. Як правило, це вихідці або взагалі не зі Служби, а з прокуратури – як Наумов, або з так званого славнозвісного "підрозділу К", – пояснив Ягун.

Дивіться повний запис програми "Час Ч":

Нагадаємо, 25 січня Служба безпеки України і ОГПУ висунули підозру колишньому заступнику голови СБУ Дмитру Нескоромному в замаху на вбивство начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова.

Попередній матеріал
Разумков повідомив, що Рада не готова призначити вибори голови Харкова
Наступний матеріал
Поліцейські знайшли чоловіка, який стріляв у дітей в Тернополі
Loading...