СБУ
СБУ Shutterstock

Детективний трилер у СБУ: що відомо про замовлення вбивства "правої руки" Баканова

Читайте по-русски
За словами конфліктолога, нинішнє керівництво не в змозі керувати Службою безпеки України

Свій до свого по своє. Співробітника Служби безпеки України затримали за організацію вбивства колеги. Нині йому вже оголосили про підозру і обрали запобіжний захід. Йдеться про співробітника Штабу антитерористичних операцій. Замовив вбивство також спецслужбовець. У баталіях довкола СБУ розбирався журналіст "5 каналу".

Детективний трилер у Службі безпеки. Полковника СБУ затримали за підготовку вбивства свого колеги – "правої руки" чільника відомства. За даними ЗМІ, підозрюваного звати Андрій Расюк, він полковник спецпідрозділу "Альфа". Чоловік нібито пропонував 50 тисяч доларів за вбивство начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова.

"Андрій Наумов зайшов на військову службу рік тому. За один рік він отримав звання бригадного генерала, яке йому присвоїв президент Зеленський. Це найвпливовіший силовик у СБУ. Це права рука і гаманець Івана Баканова", – написав головний редактор видання "Цензор нет" Юрій Бутусов.

За словами начальника слідчого управління ГСУ СБУ Анатолія Буліча: "затримано співробітника штабу антитерористичного центру при СБУ за підготовку вбивства на замовлення іншого співробітника СБУ – співробітника головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова".

"Мала місце змова кількох осіб, ними був розроблений чіткий план скоєння злочину, організатор для цього підшукував виконавця і запропонував за виконання зазначеного злочину $50 000", – додав він.

За даними видання "Цензор нет" замовником убивства є колишній співробітник відомства. Ймовірно йдеться про Дмитра Нескоромного. Раніше він очолював Головне управління по боротьбі з корупцією СБУ.

"Вони боряться за владу. За те, щоб не боротися з російськими розвідниками, не боротися з диверсантами. А за те, хто буде пиляти оті сумнозвісні потоки тіньової економіки. Ось і є справжня мета, на жаль, діяльності Служби безпеки при президентові Зеленському", – зауважив Бутусов.

Буліч наголошує, що: "кримінальне провадження не є якимись розбірками між співробітниками СБУ, а є безпосереднім запобіганням вчиненню тяжкого злочину. У справі не йде мова про якийсь ефемерний перерозподіл сфер впливу або фінансових потоків, як пишуть у ЗМІ".

На одному з телеграм каналів, нібито від імені Дмитра Нескоромного спецоперацію назвали провокацією.

"Постало два головних питання. Перше – це кадрове питання, яке стосується керівництва. Воно, як на мене, нині не здатне керувати Службою безпеки, особливо у такий надзвичайний період. Друге питання – це системні зміни. Як тільки ми позбавимо СБУ не властивих для неї функцій, пов’язаних з економікою, то відразу на неї не буде падати тінь корупції", – розповідає конфліктолог Богдан Петренко.

Полковнику СБУ, якого затримали за організацію замовного убивство, Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід. Підозрюваний перебуватиме у ізоляторі наступні два місяці.

Сергій Барбу, "5 канал"

Попередній матеріал
Воду подавали за пів кілометра: на Одещині майже три години гасили базу відпочинку
Наступний матеріал
Смерть Ларрі Кінга: як жив та творив легендарний телеведучий – сюжет
Loading...

До активіста Шарія завітала СБУ – через посягання на територіальну цілісність України

Прокуратура завершила розслідування у справі терористки, яка брала участь у захопленні будівлі СБУ в Луганську

Якщо підтвердиться білоруський слід у справі Шеремета, то замовників має шукати СБУ – адвокат Антоненка

СБУ оголосила в розшук одного з ватажків бойовиків "ЛНР"

СБУ викрила схему постачання неякісних боєприпасів ЗСУ на більш як 50 млн гривень

Справу Татарова мають забрати в СБУ та повернути назад до НАБУ – рішення Вищого антикорупційного суду