ДПСУ

Захоплення бурових вишок та маневри корабля РФ: що відбувається у морській зоні Одещини

Під час анексії Криму Росія захопила дві самопідйомні бурові установки та змінили навігаційні дані об'єктів

Корабель Державної прикордонної служби України задокументував порушення Російською Федерацією норм міжнародного Морського права. Про це повідомляє прес-центр ДПСУ.

Як зазначається, впродовж 30 листопада і 1 грудня ц.р. було проведено спеціальну морську операцію щодо висвітлення ситуації у виключній (морській) економічній зоні України в районі Одеського газового родовища.

"На світанку першого грудня в 65-ти милях південніше Одеси кораблем Морської охорони "Григорій Куроп’ятников" виявлено дві самопідйомні бурові установки (СПБУ), захоплених Росією під час тимчасової окупації Автономної Республіки Крим", - наголошують у ДПСУ.

Прикордонники переконують, що в порушення міжнародних правил мореплавання озброєні особи, що перебували на платформах, не відповідали на неодноразові запити української сторони, що подавалися на загальноприйнятому радіочастотному каналі.

/
/
/
/
/

Крім того, російський військовий корабель, який невдовзі підійшов до району Одеського газового родовища, у порушення норм міжнародного морського права здійснював небезпечне маневрування поблизу українського прикордонного корабля.

"Завдяки вмілим діям нашого екіпажу вдалося запобігти зіткненню кораблів", - зазначили у відомстві.

У ДПСУ також зафіксували факт зміни державою агресором навігаційних даних і назви захопленої СПБУ, а також  незаконне використання на ній російського прапора.

Нагадаємо, напередодні військовий прокурор Анатолій Матіос повідомив, що бурові вишки у Чорному морі незаконно використовуються під прапором РФ.

Дивіться також: РФ порушує норми міжнародного права: досліджує шельф Азовського та Чорного морів 

Попередній матеріал
Російський космічний корабель "Прогрес МС" зазнав аварії – з'явилося відео падіння
Наступний матеріал
Під Новотошківкою на Луганщині у бою з диверсантами загинув український військовий – ЛОДА

Бурові вишки у Чорному морі незаконно використовуються під прапором РФ – Матіос

РФ порушує норми міжнародного права: досліджує шельф Азовського та Чорного морів – ДПСУ

У "Чорноморнафтогазі" розповіли, як Росія щорічно краде 2 млрд кубометрів газу в України