5 канал

Тандіт розповів про унікальні випадки обміну заручників

За весь час агресії Україна звільнила чи знайшла понад 3 тисячі людей

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" радник голови СБУ (2015-2018) Юрій Тандіт поточнив дані про кількість заручників та пригадав особливо успішні випадки обміну заручниками.

"Офіційна кількість заручників, що перебувають в ОРДЛО – 113, зниклі без відома – 306 осіб. Звільнені за весь час агресії – 324 людини. Це ми говоримо про більш коректну кваліфікацію. Адже ми кажемо, що звільнено чи знайдено 3 224 людини. Цифри постійно змінюються", – зазначив Юрій Тандіт.

Він наголошує: обміни заручниками проводили на різних умовах, однак формат "товар-людина" не застосовували жодного разу.

"Перемовини ведуться на різних умовах. Можу говорити про нашу групу, яка безпосередньо завжди працювала зі Службою безпеки України. Ми жодного разу не брали участі у тих переговорах, де за заручників давали певні гроші чи був організований якийсь бартер у форматі "товар-людина". Абсолютно всі перемовини ми проводили, і вони були всі успішними, коли ми говорили про те, що ми могли передавати людину, яка перебувала у списку з тієї сторони, і яка підозрювалася або скоїла злочин проти цілісності України, тоді були унікальні обміни. Наприклад, передавали одного і забирали двох, або за одного – чотирьох. Був унікальний випадок, коли ми за одного забрали шістьох", – пригадав колишній радник голови СБУ.

Детальніше про переговори щодо звільнення українських політв'язнів дивіться у відео:

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Автобуси, однострої, напруження: як проходить наймасштабніший обмін заручниками – ФОТО

Обмін заручниками, 27.12.17
/
Обмін заручниками, 27.12.17
/
Обмін заручниками, 27.12.17
/
Обмін заручниками, 27.12.17
/
Обмін заручниками, 27.12.17
/
Обмін заручниками, 27.12.17
/
Обмін заручниками, 27.12.17
/

Попередній матеріал
"Низький уклін вам і шана": Президент нагородив 100-річного ветерана Другої Світової
Наступний матеріал
У нього відмовляють рецептори: Денісова вимагає терміново надати їй доступ до Сенцова
Loading...