повістки до ЗСУ
повістки до ЗСУ 5 канал

За грати, а не на фронт: чи мають повістки ставати покаранням для правопорушників – сюжет

Читайте по-русски
Мобілізаційний ресурс в Україні потрібно нарощувати, бо ж російсько-українська війна –це так звана "гра в довгу", кажуть армійці

Повістка військовозобов'язаним – не дорівнює відправленню в окопи, на першу лінію фронту. Здебільшого – це уточнення даних. Та протягом останніх тижнів – знову на перших шпальтах ЗМІ скандали з врученням повісток імовірним правопорушникам. І часто такі дії розцінюються суспільством, наче покарання службою в армії. Військовослужбовці категоричні – тягнути всіх до війська – немає сенсу. Але додають – готуватися треба до тривалої війни, відтак – мати кваліфікований мобілізаційний ресурс. Про повістки, російські ІПСО та нові підходи до мобілізації – у матеріалі Олени Рибінської.

Вручити повістки, аби зібрати дані про військовозобов'язаних. Процедура, яка за майже рік великої війни мала б стати звичною для українців і не викликати обурення. Та коли вчергове повістки вручають імовірним правопорушникам, українські армійці й пересічні громадяни дивуються – невже захист країни прирівнюється до покарання?

Скандально відомі організатори так званих п'яних вечірок разом із підозрами про виготовлення та поширення порнографії – отримали й повістки до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Колишніх військкоматів. Дії співробітників ТЦК в українців укотре викликали обурення. Самі ж військові пояснюють:

"Я не вважаю, що повістки – метод покарання. Це не заборонено – вручати повістки, бо чесно скажу, як приклад, не всі військовозобов'язані сидять вдома і чекають під дверима, коли хтось до них прийде і вручить їм повістку", – зазначає начальник Печерського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Києва, полковник Сергій Калугін.

Повістка – це не відправлення відразу в окопи. Щонайменше – її вручають з метою уточнення облікових даних військовозобов'язаного, аби оновити інформацію про особу. Бо ж від початку великої війни частина громадян змінила місце проживання та не повідомила про це центри комплектування. Інший бік медалі – методи та ситуації, коли такі повістки вручають.

"Соціально неблагополучний елемент і кажемо: покарайте армією. Типова радянська свідомість. Якщо хочемо, щоб армія на фронті була ефективна, – і в будь-якій державі в час війни мобілізація необхідна – і це завжди зріз суспільства і пропорційно відображено в армії. Ці ТЦК повинні розуміти, на кого повинні розраховувати – які чоловіки, якого віку, яких спеціальностей, і тоді можна планувати свої мобілізаційні кампанії", – пояснив голова Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан.

Крім обурення в цивільних українців – черговими діями співробітників центрів комплектування обурені й військовослужбовці. Кажуть, військо не покарання і не виправна колонія. І якщо на фронт потраплять невмотивовані особи та ще й імовірні правопорушники – наслідки таки будуть негативними.

"Проблеми точно будуть, при такому розкладі це гарантовано. Відсутність мотивації – це щонайгірше, що може бути, і саме через це ми такою мобілізацією можемо подолати частину проблем, а частину створити. Вмотивовані люди є в тилу, і вони є, а невмотивовані ідуть на фронт і будуть шкідниками", – розповідає молодший сержант Збройних сил України Юрій Гудименко.

"Питання, якої якості мобілізаційний ресурс ми отримаємо. І найгірший прояв – повістки як репресивний засіб правопорушникам, – порушують комендантську годину чи організатори п'яних вечірок. Поставити галочку, що виконали мобілізаційний план", – розповідає військовослужбовець резерву, головний редактор інтернет-видання "Новинарня" Дмитро Лиховий.

Мобілізаційний ресурс в Україні потрібно нарощувати, бо ж російсько-українська війна – це так звана "гра в довгу", кажуть армійці. І йти захищати країну від рашистів таки доведеться чималій кількості громадян. Та владі необхідно фахово достукатися до військовозобов'язаних – почавши, щонайменше, з інформаційних кампаній.

"Велика кампанія, велика кількість осіб і залучені медіа, ТБ, радіо, зовнішня історія – і в країні точно буде результат і багато вмотивованих людей, які хочуть захищати. Не бачу логіки, не зробивши ці два пункти. І видавати повістки і хапати на вулицях і роздавати повістки тим, хто має бути під судом, бо бачимо це все в росії, ефективність не дуже висока – не привід вглядатися в безодню і самим ставати цією безоднею", – каже молодший сержант Збройних сил України Юрій Гудименко.

А ще українські армійці наголошують на патріотичному вихованні молодого покоління. І не лише на волонтерських засадах, а й на загальноукраїнському рівні.

"Військово-патріотичне виховання закладалося такими, як я, військовими волонтерами – влада відсторонилася і не вважала це потрібним. По-перше, ця війна буде затяжна і кацапи не капітулюють. І треба закладати основу для наступних поколінь: буде сильна держава – ніхто на нас не буде зазіхати", – наголошує помічник командира 24-ї ОМБр ім. Короля Данила Іван Татауров.

Олена Рибінська, Ігор Костюк, "5 канал"

Читайте також: Повістки всім і будь-де: чи справді в Україні діє агресивна мобілізація, чи це чергова ІПСО рф

Нагадаємо, раніше юристи вже пояснювали, хто саме і де має право вручати повістки до військкомату.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою: Якщо в Україні і буде додаткова мобілізація, то точно не так, як на росії, – Череватий

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
"Окупанти виганяють цивільних із будинків уздовж лінії фронту" – Гайдай пояснив, чого бояться рашисти
Наступний матеріал
Чи закінчується в агресора техніка – відповідь Сергія Гайдая
Loading...
На окупованій частині Луганщини рашисти знижують зарплатню людям, які не стали в чергу на отримання російського паспорта – Генштаб ЗСУ

На окупованій частині Луганщини рашисти знижують зарплатню людям, які не стали в чергу на отримання російського паспорта – Генштаб ЗСУ

Тотальною мобілізацією росіяни самі собі вистрілили в ногу – Гайдай

Тотальною мобілізацією росіяни самі собі вистрілили в ногу – Гайдай

Кабмін змінив порядок бронювання військовозобов'язаних, що передбачає відстрочку від мобілізації

Кабмін змінив порядок бронювання військовозобов'язаних, що передбачає відстрочку від мобілізації

"2-3 місяці", мільйон чмобіків та наступ росії: чи достатньо в окупантів сил? – "Холодна-Машовець"

"2-3 місяці", мільйон чмобіків та наступ росії: чи достатньо в окупантів сил? – "Холодна-Машовець"

Чи в змозі московія мобілізувати пів мільйона "чмобіків" – Машовець

Чи в змозі московія мобілізувати пів мільйона "чмобіків" – Машовець

Нова хвиля мобілізації на росії: в ГУР оцінили загрозу для України

Нова хвиля мобілізації на росії: в ГУР оцінили загрозу для України