Уряд буде пропонувати Раді підтримати стратегію гуманітарної політики

  За словами Віце-прем’єр-міністра – міністра культури України В’ячеслава Кириленка, серед пунктів Програми діяльності нового Кабміну є розробка принципово нової стратегії гуманітарної політики в державі.

  Про це 11 грудня повідомляє "Урядрвий портал" з посиланням на інформацію з Мінкульту.

  Відповідно до цієї Програми, стратегічними завданнями уряду є надання підтримки національному культурному продукту окремим законом, а також визначення нових джерел фінансування сфери культури.

  "Зараз треба напрацювати консолідований законопроект про національний культурний продукт. Цей закон має бути внесений Урядом і дістати підтримку коаліції", - впевнений  В’ячеслав Кириленко.

  Віце-прем’єр також  підтвердив, що "цьому Уряду дуже складно працювати і рішення, що стосуються багатьох сфер, не зразу будуть популярними", проте, найбільш загрозливі підходи до сфери культури "треба унеможливити". Кириленко переконаний, що необхідно поступово змінити підходи до фінансування культури, зважаючи на зростання кількості проектів, що потребують державної підтримки при хронічному дефіциті бюджетних  коштів.

  "Ми повинні запропонувати підхід незалежного фінансування культури. Один з таких варіантів – збір на підтримку кінематографії, який пройшов обговорення в Уряді, і є розуміння багатьох членів Кабміну", - підкреслив  Кириленко.

  Водночас, він запевнив, що буде збережено центральне фінансування національних закладів культури, поки місцеві бюджети не можуть їх профінансувати.

  Попередній матеріал
  Рада заборонила головування у комітетах 15 депутатам, що голосували за "диктаторські" закони
  Наступний матеріал
  У Раді зареєстровано законопроект про відновлення райрад у Києві

  Донецька музакадемія та Луганська академія культури переведені до Києва - Мінкульт

  Мінкульт призначив нового керівника Національного центру Олександра Довженка

  Мінкульт розслідує руйнування стіни Софії Київської

  Мінкульт обрав претендентів на президентські стипендії для майстрів народного мистецтва