ZN.ua

Україна має визнати "ЛНР" і "ДНР" терористичними організаціями, щоб підштовхнути до такого кроку ЄС – МЗС

Визнання Верховною Радою України "ЛНР" і "ДНР" терористичними організаціями підштовхне до подібного кроку Європейський союз, сподіваються у МЗС України.

Про це в ефірі "5 каналу" заявив директор Департаменту політики і комунікацій МЗС Олексій Макеєв.

"Дуже важливо, щоб Україна сама визнала ці організації терористичними і для цього існують в рамках чинного законодавства певні процедури. На додачу до того, що Генеральна прокуратура порушила кримінальні справи, ми вже маємо перше рішення Слов’янського суду за яким учасника терористичної організації "ДНР" було засуджено до терміну ув’язнення за тероризм", - сказав дипломат.

"Другим важливим елементом є, в який спосіб визнавати організації терористичними: чи за законом, чи за судовим рішенням. Ми маємо звернути увагу на ту практику, яка існує в Європейському союзі – судове рішення для всіх важить більше ніж політичне, яке може бути прийнято органом законодавчої чи виконавчої влади. Однак, тут може бути простір до дискусії", – зазначив Макеєв.

"Звичайно, ми очікуємо, що це підштовхне Європейський союз до визнання "ДНР" і "ЛНР" терористичними організаціями, бо ця робота на дипломатичному фронті ведеться доволі давно. Чи відкриває це шлях до виключення Росії з міжнародних організацій? Нажаль, цей процес не настільки простий. Ми не можемо сьогодні в рамках статуту ООН сподіватися на те, що за день чи за місяць Росія буде позбавлена місця в Радбезі ООН", – наголосив він.

Попередній матеріал
У Мар‘їнці на блокпосту підірвався терорист-смертник, є загиблі
Наступний матеріал
До Дніпропетровська привезли тіла 17 українських бійців, які загинули на Донбасі
Теги:
Loading...

В ЄС розказали, за якої умови визнають "ДНР" та "ЛНР" терористами

На позачерговому засіданні ВР мають визнати "ДНР" і "ЛНР" терористичними організаціями - Пацкан

Мешканці Донбасу стали менше довіряти "ДНР" і Путіну, але довіра до Україна не зросла – депутат

Дипломат: визнання Євросоюзом "ЛНР" і "ДНР" терористичними організаціями – дуже складна процедура