"Європейська солідарність"
"Європейська солідарність" eurosolidarity.org

"Європейська солідарність" лідирує в рейтингу партій – опитування КМІС та SOCIS

Читайте по-русски
У випадку президентських виборів – у другий тур упевнено виходять Володимир Зеленський та Петро Порошенко

Партія "Європейська солідарність" закріпилася на лідерській позиції. Про це свідчить спільне опитування, яке провели SOCIS та КМІС від 11 до 16 лютого 2021 року. Якби парламентські вибори відбувалися найближчої неділі, за "ЄС" проголосували б 19,2% серед тих, хто визначився.

Інші партії: "ОПЗЖ" – 17,8%, "Слуга Народу" – 17,6%, ВО "Батьківщина" – 11,4%, "Сила і Честь" – 8,5%, "Українська стратегія Гройсмана" – 5,3%, Радикальна партія Олега Ляшка – 4,8%, ВО "Свобода" 3,4%, Партія Шарія – 2,9%, "Голос" – 2,8%, "За майбутнє" – 2,7%.

Це вже не перше соціологічне дослідження КМІС, в якому фіксується вихід на перше місце в партійному рейтингу "Європейської солідарності". Цю тенденцію зафіксувало також опитування, проведене 5-7 лютого 2021 року. Паралельно схожий результат показало опитування дослідницького агентства InfoSapiens (ребрендинг відомої GfK Україна).

Зауважимо, що порівняноз результатами дострокових парламентських виборів 2019 року "ЄС" збільшила рівень підтримки в 2,5 рази, натомість підтримка "Слуги Народу" – впала майже в 2,5 рази.

У свою чергу, якби найближчої неділі відбувалися президентські вибори, то у другий тур упевнено виходили б Володимир Зеленський (25,6%) та Петро Порошенко (19,4%).

Соціологи також дослідили електоральну підтримку в другому турі у парах Зеленський – Порошенко, Порошенко – Бойко та Бойко – Зеленський.

У парі Зеленський – Порошенко другий тур виграє Зеленський (56,4%), але динаміка зміни рейтингу є досить швидкою на користь п'ятого президента України (43,6%). Нагадаємо, в другому турі президентських виборів Зеленського підтримали 73,22% виборців, Петра Порошенка – 24,45%.

Натомість, Порошенко (52,7%) впевнено виграє другий тур в Юрія Бойка (47,3%). Так само у Бойка (38,7%) в другому турі виграє і Зеленський (61,3%).

Опитування проводилось 11-16 лютого 2021 року. Метод збору первинної соціологічної інформації – телефонне інтерв'ю CATI (computer-assisted telephone interviews). Дослідження проводилось по всій території України, окрім окупованих територій АР Крим та ОРДЛО. Результати репрезентативні на рівні всієї країни за показниками віку (18+), статі, типу поселення (місто/село) та поділу країни на регіони. Силами двох дослідницьких центрів (SOCIS та КМІС) було опитано 3 тисячі респондентів. Статистична похибка вибірки становить 1,8%.

Попередній матеріал
"Ангели пам'яті": у світі розпочалась акція вшанування Героїв Небесної Сотні
Наступний матеріал
Незаконні обшуки та арешти в окупованому Криму: Меджліс вимагає посилити тиск на РФ
Loading...