патріарх кирило
патріарх кирило відкриті джерела

"ЄС" вимагає терміново ухвалили закон про заборону діяльності в Україні рпц

Читайте по-русски
Важливий законопроєкт уже чекає на розгляд

"Європейська Солідарність" вимагає від Верховної Ради невідкладно ухвалити Закон про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій (#8221 від 23.11.2022) – про заборону в Україні діяльності рпц і підпорядкованих їй структур та організацій.

Це необхідно для захисту українського суспільства від ворожого впливу рпц і росії.

У партії повідомили, що ініціювали відповідні звернення місцевих рад – і їхня підтримка показує високу суспільну вагу цього питання.

В "ЄС" також привітали рішення Конституційного Суду України, "яким, хоч і з трирічною затримкою, підтверджене очевидне: вимога до московської церкви казати правду і повідомляти про свій зв‘язок з державою-агресором є абсолютно конституційною".

"Тепер закон, який було ухвалено ще в грудні 2018 року, має бути неухильно виконаний: зникли будь-які відмовки, якими користувались несумлінні чиновники для саботування захисту українського суспільства від щупалець "русского міра", – заявили у партії.

В "Європейські Солідарності" наголошують: Українська православна церква, якщо вона, як заявляє, уже не належить до московського патріархату, має довести це справою:

  • чітко і недвозначно заявити про засудження кіріла (гундяєва) та всієї рпц як посібника агресії і геноциду українців, розірвати з неї всі стосунки, зокрема, оголосити про вихід її архієреїв зі складу синоду рпц, і про непоширення на неї статуту рпц;
  • повідомити Помісні Православні церкви про розрив з рпц і намір урегулювати свій канонічний статус у діалозі з Православною церквою України відповідно до Томосу, наданого Вселенським Патріархом;
  • вийти з московського росколу: поновити спілкування з Помісними церквами, які визнали ПЦУ; а найголовніше – визнати Таїнства Православної церкви України та розпочати діалог без попередніх умов та вимог щодо порозуміння та об‘єднання українських православних.

"В іншому випадку УПЦ лише вкотре підтвердить, що належить до мп як канонічно, так і фактично, і має відповідно до закону повідомити про це суспільству", – пікдреслили в "ЄС".

Нагадаємо, 27 грудня Конституційний Суд України визнав таким, що відповідає Конституції України, закон "Про свободу совісті та релігійні організації". Він передбачає, що релігійні організації мають відображати приналежність до країни-агресора у своїй назві.

Однак в УПЦ мп вже заявили, що не збираються перейменовуватися і визнавати своїх зв'язків з росією.

Дивіться також відео: УПЦ мп ЗАБОРОНИЛИ НА ХАРКІВЩИНІ: жоден із депутатів не був проти – Богдан Ткачук

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
Деградація військ, як під Херсоном: у ISW припустили, що окупанти під Бахмутом дедалі більше виснажуються
Наступний матеріал
На Харківщині батько з 7-річним сином підірвалися на міні – хлопчик, граючись, побіг у кущі
Loading...