Володимир Ар'єв
Володимир Ар'єв Прес-служба партії "Європейська Солідарність"

"ЄС" вимагає роз'яснень влади, як українські маски й респіратори опинилися в Іспанії

Читайте по-русски
При цьому, в Україні лікарям та звичайним громадянам бракує таких засобів індивідуального захисту

Ситуація щодо забезпечення засобами індивідуального захисту від коронавірусу в Україні критична. На це вказав нардеп від "ЄС" Володимир Ар'єв. Він зауважив, За що протягом останнього тижня неможливо купити маски й антисептики в аптеках, адже їх немає в наявності.

"В інтернеті вартість засобів індивідуального захисту підвищилася у 5-10 разів, і звичайний респіратор замість 40 грн коштує близько 200 грн. В цій ситуації влада проявляє повну бездіяльність. Обіцянки Зеленського про те, що в аптеках ось-ось з'явиться все необхідне, вже тиждень залишаються обіцянками", – наголосив нардеп.

Крім того, нагадав: в соцмережах з'явився сюжет одного з іспанських телеканалів про те, як країна завозить з-за кордону маски та респіратори. На відео чітко видно, що вантаж – це респіраторні маски українського виробництва BUK.

"Довезти товар до Іспанії – не більше тижня, отже це відбувається в той час, коли діє офіційна заборона на експорт засобів індивідуального захисту, а українські медпрацівники в більшості лікарень не мають достатньої кількості масок, не кажучи вже про спецкостюми", – каже Ар'єв.

Партія "ЄС" звертається до СБУ, Держприкордонслужби та Кабміну, вимагаючи надати пояснення, яким чином в Іспанії опинилися українські засоби індивідуального захисту, а також оприлюднити всі документи, які стосуються цього вантажу.

"Очевидно, що в будь якому випадку вивезення респіраторних масок є порушенням законодавства. І правоохоронці, і влада мають дати відповідь суспільству – хто нестиме відповідальність, фактично за контрабанду або за пряме порушення законодавчої заборони на вивезення масок", – наголосив депутат "Європейської солідарності". 

Як відомо, протягом останнього тижня в мережі неодноразово були опубліковані фото і відео, які підтверджують факти вивезення масок, респіраторів і дезінфекторів за кордон.

"Але тут правоохоронні органи чомусь сліпі і глухи, вони не реагують на ці кричущі випадки очевидної корупції та й просто безвідповідальної байдужості до власних громадян. Все це виглядає як примітивна спроба нажитися на пандемії, яка тримає в страху весь світ. Але комусь біда, а комусь прибутки", – констатує народний депутат. 

У партії "ЄС" наполягають, що безпека українців – має бути понад усе.

"Ми вимагаємо від влади негайно забезпечити українців засобами індивідуального захисту і розібратися з мародерами, навіть якщо вони з самої влади, які в критичний для країни час вивозять з України стратегічні товари", – резюмував Ар'єв.

Попередній матеріал
У ПЦУ почали робити антисептики і безкоштовно роздавати людям
Наступний матеріал
"Коронавірус – проблема літніх людей": евакуйований з Польщі українець заявив, що не збирається самоізолюватися
Loading...