5.ua

Яценюк звинувачує Росію у зриві мирного врегулювання на Сході

  Глава уряду України звинуватив керівництво сусідньої Росії у тому, що на Донбасі досі нема миру.


  "На сьогодні можемо сказати, що у російської сторони немає ні політичної, ні будь-якої іншої волі виконувати мирні домовленості", - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на зустрічі з постійними представниками держав-учасниць ОБСЄ в Києві 6 жовтня.

  Арсеній Яценюк зокрема нагадав, що згідно з мінськими домовленостями Росія повинна була вивести свої війська із України.

  "Це не виконано Російською Федерацією. Друге – РФ мала припинити підтримку очолюваних Росією терористів у Донецькій і Луганській областях – і це також не виконано. І третє – термінове відновлення контролю над українсько-російський кордоном. І це також не зроблено через небажання Російської Федерації", - констатував Яценюк.

  Він підкреслив, що мінські домовленості – "це лише перший крок, і необхідно багато зробити, щоб вони працювали".

  "Попередні домовленості, досягнуті в Мінську, можливо, приведуть нас до миру. Але на сьогодні я доволі скептично ставлюся до того, як вони виконуються. З нашого боку ми робимо все можливе для деескалації ситуації і знаходження мирного вирішення", - підкреслив Прем’єр-міністр України.

  Глава Уряду повідомив, що сьогодні вночі до України вже прибули два безпілотні літальні апарати, які зараз проходять оформлення і будуть використовуватися спостерігачами ОБСЄ.

  "Ми очікуємо, що ці безпілотники будуть у роботі якомога швидше. Це дасть додаткові можливості встановити, чи виконується режим припинення вогню", - зазначив прем’єр.

  Нагадаємо, під час  чергової зустрічі контактної групи з урегулювання української кризи в Мінську було прийнято дев'ять узгоджених пунктів перемир'я і підписаний меморандум про реалізацію протоколу від 5 вересня.

  Також раніше повідомлялось, що співробітника Червоного Хреста на Донбасі вбито саме російськими терористами.
  Попередній матеріал
  У Росії сформувалося "покоління Путіна"
  Наступний матеріал
  В Уряді сподіваються розкрити визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб та публічних діячів
  Теги:
  Loading...