5.ua

Яценюк: країна на межі банкрутства

  27 березня Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк виступив у Верховній Раді стосовно фінансово-економічного стану в країні. Прем'єр констатував, що країна знаходиться у надзвичайно важкому стані, та обґрунтував необхідність ухвалення законопроектів про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні, а також законопроекту про внесення змін до Закону “Про Державний бюджет України на 2014 рік”.

  Крім того Яценюк розповів про плани реформ які очікують країну найближчим часом. Наводимо основні цитати з виступу Яценюка:

  Необхідність проведення конституційної реформи

  “Ми з 249 тис. скорочуємо близько 24 тис. чиновників. Це перший етап, який дасть можливість, з одного боку, скоротити витрати на органи державної влади, з іншого боку - при проведенні конституційної реформи, яка буде передбачати, на мою позицію як прем`єр-міністра, що треба включити ліквідацію обласних державних адміністрацій, створення виконавчих комітетів, позбавлення центральної влади функцій, які не притаманні центральній владі, і передачу цих функцій на місця, ми ще скоротимо центральні органи державної та виконавчої влади на кількість до 20%”

  Режим пільгового оподаткування для сільгоспвиробників у 2014 році має бути збережений

  "Ми розуміємо, що якщо ми переведемо весь АПК на загальну систему оподаткування, то це буде не просто дуже серйозний удар, а й також буде використано нашими політичними опонентами. Тому ми ухвалили рішення поточного року не переводити весь АПК на загальну систему оподаткування ПДВ"

  Уряд вважає необхідним повернути стягнення податку на додану вартість (ПДВ) з операцій з експорту зерна, що, за його словами, дозволить підвищити надходження до бюджету і закупівельну вартість зернових у селян.
  "До нас звернулися Європейська бізнес асоціація, Американська торгова палата і низка асоціацій підприємців з тим, щоб ми встановили оподаткування ПДВ операцій з експорту зерна. Це ті 20%, які жодна компанія і жодний експортер не платили до бюджету. Тому ми пропонуємо введення ПДВ на операції з експорту зерна»

  Пенсії в розмірі понад 10 тис. грн мають оподатковуватися

  "Пенсії в розмірі понад 10 тис. грн мають оподатковуватися."
  Уряд планує привести у відповідність систему нарахування пенсій для прокурорів, суддів, працівників правоохоронної системи, пенсії їм мають нараховуватися за такою ж схемою, як і для всіх інших громадян України.

  Зниження ВВП у 2014 році на 3% за інфляції 12-14%

  ”Перше: ми прогнозуємо падіння ВВП на 3%, і це буде тільки у тому разі, якщо ми приймемо пакет, запропонований урядом. Якщо ці закони прийняті не будуть, ми прогнозуємо дефолт і мінус 10% ВВП. Друге: ми реально оцінюємо ситуацію щодо інфляції, поточного року рівень інфляції становитиме від 12% до 14%”

  Підвищення Росією з квітня ціни на газ до 480 дол. за 1 тис. куб. м

  "Ми розрахували проблеми НАК” Нафтогаз України” з точки зору того, що з 1 квітня ціна на газ Російською Федерацією буде встановлена 480 дол. за 1 тис. куб. м. Фактично буде подвоєна вартість на природний газ, який поставляється з Російської Федерації”,

  Загальний обсяг поточного дефіциту НАК ”Нафтогаз України” в 2014 році становить 33,4 млрд грн.

  Загальний обсяг держборгу України перевищує 800 млрд грн і становить 53% ВПП

  "Загальний обсяг сьогоднішнього боргу перевищує 800 млрд грн і практично підійшов до критичного рівня. Критичний рівень згідно з вимогами ЄС становить 60% держборгу щодо ВВП. Ми вже дісталися до 53%"

  Загальний обсяг фіскального розриву в 2014 році становить 289 млрд грн

  "Загальний обсяг фіскального розриву, або тих коштів, яких не вистачає країні для виживання, становить 289 млрд грн. Вдумайтеся! У країні 289 млрд грн немає, щоб покрити дефіцит", - сказав Яценюк.
  Фіскальний дефіцит країни перевищує 500 млрд грн.
  "Загальна цифра дефіциту бюджету 71,6 млрд грн. Також це так звані надуті доходи держбюджету України, які пропонувалися урядом Азарова і які неможливо виконати, оскільки були неадекватні макропоказники. Країна падала, а вони показували, що в економіці було зростання. Загальна сума таких коштів становить 34 млрд грн."

  Кабмін запроваджує систему підтримки малозабезпечених верств населення для 4 млн сімей

  "Ми змушені сьогодні підвищувати тарифи на енергоносії, що не робилося протягом останніх майже 10 років. Але ми усвідомлюємо, що просто підняти тарифи не означає, що люди платитимуть, тому що у нас є неймовірна кількість бідних людей, уразливих людей, які не в змозі платити. Тому уряд оголошує про те, що якщо станом на сьогодні у нас під систему субсидій потрапляло 1,4 млн сімей (це в цілому майже 5 млн громадян), то з сьогоднішнього дня ми запроваджуємо найбільш амбітну програму підтримки малозабезпечених верств населення. Загальна кількість домогосподарств, яка потрапляє під нашу програму соціальної допомоги, збільшується з 1,4 млн домогосподарств до 4 млн домогосподарств".

  Учасниками розробленої Кабміном програми субсидування малозабезпеченого населення зможуть стати 30% українців. При цьому обсяг субсидії на оплату житлово-комунальних послуг сягатиме 500 грн.

  "Ми покриваємо соціальною програмою допомоги 30% українського населення. Кожна малозабезпечена сім`я додатково одержуватиме на покриття своїх витрат на оплату житлово-комунальних послуг (яка підпадає під дію цієї постанови) до 500 грн. Уряд ухвалив відповідне рішення"

  Попередній матеріал
  Сьогодні Міжнародний день театру
  Наступний матеріал
  Увага всього світу продовжує концентруватися на подіях довкола України
  Теги:
  Loading...