5.ua

Сьогодні Міжнародний день театру

  Сьогодні у всьому світі відзначають Міжнародний день театру. Це свято традиційно проходитьпід єдинимдевізом: "Театр якзасібвзаєморозуміння ізміцненнямиру міжнародами".

  Вперше професійне свято діячів театрального мистецтва відмітили у 1962 році після того, як відповідне рішення було прийнято на IX конгресі Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО.

  Міжнародний інститут театру при ЮНЕСКО - найбільша в світі неурядова організація, що займається образотворчим мистецтвом.

  Національні центри, регіональні ради і комітети представлені в майже 100 країнах світу.

  Для любителів театрального мистецтва День театру також є справжнім святом, адже до цього дня приурочені всілякі урочисті заходи в "храмах культури", різні театральні фестивалі, а деякі театри намагаються до цього дня представити прем'єри нових спектаклів.

  За традицією, щорічно з нагоди Міжнародного дня театру до світового театрального співтовариства звертаються найвпливовіші діячі світової культури.

  Першим автором міжнародного послання до Дня театру у 1962 році був французький письменник, художник і кінорежисер Жан Кокто, а цього року до громадськості звернеться південноафриканський драматург, режисер і дизайнер Бретт Бейлі.

  Фото: S. JAMAL / tribune.com.pk

  Попередній матеріал
  Кубів: Україна підпише меморандум з МВФ в квітні
  Наступний матеріал
  Яценюк: країна на межі банкрутства
  Теги:
  Loading...