5.ua

Увага всього світу продовжує концентруватися на подіях довкола України

  Світ спостерігає за розвитком подій дедалі з більшим занепокоєнням, а експерти та військові кажуть про високу ймовірність російського вторгнення.

  Наприклад, американські розвідники - попереджають про зростання вірогідності наступу російських військ не лише на українські території, а й на інші східноєвропейські держави.  А основні гравці міжнародного політикуму розмірковують, якими способами можна уникнути такого драматичного розвитку ситуації. Журналісти BBCтим часом, проаналізувавши вчорашню промову президента США Барака Обами, зробили висновок, що  США, схоже, налаштовані на тривале протистояння Заходу та Росії . Між тим журналісти CNN - посилаючись на власні джерела в американській розвідці повідомляють: ймовірність вторгнення російських військ на східну Україну - вища, аніж вважали раніше.

  “Міністр оборони Росії  запевнив мене, що російські війська  не збираються перетинати український кордон. Я ж - висловив сподівання, що Росія таки почне дотримуватися своїх зобов’язань. Втім, кількість збройних сил Росії на кордоні з Україною невпинно зростає, і дуже хочеться вірити, що ці війська будуть діяти у відповідності зі словами Шойгу”, - повідомив тим часом Чак Хейгел , міністр оборони США

  На думку іноземних посадовці, наразі ключові рішення в Росії приймає одна людина.

  “Усі дані свідчать, що дії Росії в українській ситуації контролює безпосередньо президент Путін. Інші російські посадовці, включно з міністром оборони Шойгу - можуть висловлювати власні позиції, але реальні дії Росії залежатимуть лише від рішень глави держави”, - висловив свою думку Філіп Хаммонд, міністр оборони Великої Британії

  Переконати Росію знизити градус напруги та відмовитися від ескалації конфлікту - міжнародна спільнота сподівається за допомогою дипломатії - і економічного тиску. Його наслідки Росія відчує вже найближчим часом, вважають аналітики.

  “Ми поки не вийшли та третій рівень економічних санкцій щодо Росії. Дуже сподіваюся, що цього вдасться уникнути, але це можливо лише за умови деескалації конфлікту. Саме над цим питанням ми наполегливо працюємо”, - розповіла медіа Ангела Меркель, канцлер ФРН.

  Окрім економічних збитків,  Росія постала перед загрозою міжнародної ізоляції. Від співробітництва з федерацією у різноманітних сферах - відмовилися вже чимало держав світу. Так, Сенат Польщі скасував форум регіонів з Росією. А Швейцарія - заморозила військову співпрацю з Кремлем. Від низки спільних програм з Кремлем відмовилися США, Канада, Японія, держави ЄС. Чи переконають такі кроки Росію - покаже час. А поки - країни східної Європи про всяк випадок посилюють власні кордони. 

  Попередній матеріал
  Яценюк: країна на межі банкрутства
  Наступний матеріал
  ОБСЄ скеровує дві групи до Одеси та Харкова
  Теги:
  Loading...